Valsts Ieņēmumu Dienests ir nācis klajā ar svarīgu paziņojumu, kurš ietekmēs mūs visus

Maksājumu iestādēm, bankām un pastam turpmāk būs jāsniedz informācija Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos. Pērnā gada izskaņā politiķi piekrita šādām likuma izmaiņām.

Tas ir tāpēc, lai ārvalstu uzņēmēji par Latvijas iedzīvotāju veiktajiem pirkumiem maksātu pievienotās vērtības nodokli Latvijas valsts budžetā.Pēdējo desmit gadu laikā, par 45 procentiem pieaudzis iedzīvotāju skaits, kas vismaz reizi gadā iepirkušies internetā, vienam pirkumam iztērējot līdz 50 eiro.

Kopumā tiek iztērēti desmitiem miljonu eiro. Cik lielos apjomos mūsu valsts iedzīvotāji iepērk apģērbu, pārtiku, tehniku un citas preces vai pakalpojumus ārvalstu interneta veikalos, precīzi nav zināms. VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane skaidro :

“Lai uzzinātu, cik lielā apjomā preces Latvijā internetveikalos ir pārdotas, vienīgā iespēja uzzināt apjomus, ir iegūt informāciju no trešajām pusēm.” Taču tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...