VID Nācis klajā ar jaunu un nepatīkamu paziņojumu – Latviešiem ārpus Latvijas ir jauni ierobežojumi

VID paziņoja, ka Latvijas iedzīvotājs nedrīkst skaidrā naudā maksāt vairāk par noteikto 7200 eiro apmēru, tai skaitā, valstīs, kurās tas nav aizliegts. Jaunā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzema nemāk paskaidrot kāpēc šāds normātīvais akts noteikts, ziņo portāls pietiek.com. ‘’Visu laiku domāju, līdz pat šajam brīdim, ka cilvēku uzvedību valsts teritorijā reglamentē vietējā likumdošana, bet VID domā, ka Latvijas nodokļu maksātājiem citās valstīs ir jādzīvo pēc Latvijas likumdošanas.

Tātad, sanāk, ka Latvijas iedzīvotājs nedrīkst Amsterdamā lietot augu izcelsmes produktus, un Igaunijā iegādāties bezrecepšu zāles, kuras Latvijā ir pieejamas ar recepti, kā arī Lielbritānijā ir jābrauc pa ceļa labo pusi.’’  – Rakstījusi portāla lasītāja. Pārdomas radīja VID paziņojums par to, ka pērkot auto, nav atļauts maksāt skaidrā naudā  vairāk par 7200 eiro, tāpat šis attiecās arī uz tiem, kuri auto pērk ārzemēs.

Paskaidrot par radušos situāciju nespēj vai negrib, ne jaunā VID ģenerāldirektore, ne VID sabiedrisko attiecību daļa, ne Jaunzemes preses sekretārs – bijušais žurnālists Mārtiņš Vaivars.

Sniegtā infografika un pārējā sniegtā informācija VID, ir balstīta uz spēkā esošo likumu ‘’Par nodokļiem un nodevām’’ 30.panta 8.daļu (spekā kopā 01.01.2017.) Tas bija viss, ko spēja paskaidrot VID sabiedrisko attiecību daļa. Tomēr, tas vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...