Viņķele nāk klajā ar jaunu paziņojumu tautai saistībā ar ierobežojumiem

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) intervijā Latvijas TV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka, ja kapacitāte ļaus, tiks vērtēts periods, kurā Covid-19 analīzi var nodot iedzīvotājiem  bez ārsta nosūtījuma. Pašlaik cilvēkiem ar Covid-19 simptomiem ir iespēja nodot testa materiālus bez ārsta nosūtījuma pirms 3. janvāra.

Ministre atzina, ka tiks pārbaudīti dati, kas izturējuši pārbaudi, un salīdzināt darba dienu un svētku dienu statistikas dati. Viņķele sacīja: “Viens no rādītājiem ir cilvēku spēja reaģēt darba dienas laikā. Ja kapacitāte atļauj, šo metodi var paplašināt, lai tie, kuriem ir simptomi, varētu pieteikties Covid-19 testēšanai.”

Runājot par nepieciešamību noteikt stingrākus ierobežojumus Covid-19, ministre atkārtoja savu viedokli, ka “jebkuri ierobežojumi ir nozīmīgi tikai tad, ja tos ievēro un kontrolē”. Ministre uzsvēra, ka nesen daļa iedzīvotāju neievēroja noteiktos ierobežojumus.

Viņa arī piebilda, ka valstīs ar stingrākiem pārvietošanās ierobežojumiem Covid-19 sastopamība atkal palielinājās drīz pēc ierobežojumu atcelšanas. Politiķe piebilda, ka valsts premjerministra biroja Jāņa Muudkovska vadītā rīcības vadības grupa vērtē nepieciešamību turpināt stingru ierobežojumu un iespējamo apstākļu izpildi un ka darba grupa Priekšlikums tika izteikts gaidāmajā valdības sēdē otrdien, 29. datumā.

Veselības ministre komentēja: “Mans jautājums noteikti ir – ja sportam tiek noteikti stingrāki ierobežojumi, kā tos kontrolēt? Ieviešot kaut ko nopietnu, bet nekontrolējamu, es domāju, ka šajā gadījumā būs tikai pretējs efekts . “

Kā ziņots, svētdienas vakarā notika starp aģentūru koordinācijas grupas sanāksme, kuru vadīja Ministru prezidenta biroja direktors, lai pārrunātu epidemioloģisko situāciju valstī.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts premjerministra birojs, tikšanās laikā tika pārrunāta epidemioloģiskā situācija, situācija veselības sistēmā, kā arī drošības pasākumi un ierobežojumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Apspriestajos jautājumos bija ierobežota informācija, tāpēc Valsts kanceleja nesniedza detalizētu informāciju par šiem jautājumiem, vienlaikus norādot, ka darba grupa turpina strādāt un regulāri pārrauga situāciju neatkarīgi no svētku dienām vai svētku dienām.

Ir izsludināta ārkārtas situācija un veikti daži ierobežojoši pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību valstī no nākamā gada 9. novembra līdz nākamā gada 11. janvārim. Ministru kabinets par tēmām, kas saistītas ar Covid-19, parasti lemj otrdien.

Avots

loading...