Viss kļūst nopietni! Tele2 Uzņēmums sācis čipot darbiniekus – Shēmu implantē plaukstā

Jau labu laiku Igaunijas telekomunikāciju uzņēmumā Tele2 Eesti pirmie darbinieki rokās IR implantējuši NFC (Near Field Communication) mikroshēmu jeb tādu kā čīpu. Tā rezultātā viņi var atvērt skapīti, izmantot dažādas caurlaides un izmantot printeri tam pat nepieskroties un izmantot vēl citas elektroniskās kartes, ziņo err.ee.

NFC mikroshēma tiek ievietota starp īkšķi un rādītājpirkstu. Kriss Robins, Tele2 Eesti izpilddirektors, bija pirmais, kurš to izmēģināja. « Robbins paskaidroja: “Protams, zemādas mikroshēma ir brīvprātīga, es nolēmu vispirms to izmēģināt uz sevi. Šeit ir zināmas bažas; tas ir tikai tas, ka mana dzīve būs ērtāka, jo man nav jānesā karte, lai atvērtu elektronisko slēdzeni.”

Sākotnēji mikroshēma tika aizstāta ar uzņēmuma elektronisko atslēgu. Tomēr laika gaitā šī risinājuma iespējas paplašināsies – ikviens mikroshēmas īpašnieks to varēs ieprogrammēt, lai sasniegtu citas funkcijas: no automašīnas iedarbināšanas līdz mājas durvju atvēršanai. Bezkontakta norēķinu kartes un plastikāta kartes, kuras bankas izsniedz sabiedriskajam transportam, arī izmanto to pašu NFC mikroshēmu.

Tehnoloģiju parkā “Ülemiste City” trīs uzņēmumu darbiniekiem ir uzstādītas mikroshēmas. Par pirmo mikroshēmas īpašnieku kļuva Margus Nilvaks, Mainor Ülemiste valdes priekšsēdētājs, kas nodarbojas ar Ülemiste attīstību. Viņš mikroshēmu izmanto jau vairāk nekā gadu un pusi līdzekļu iepludina komandā.

“Mikroshēmu implanti mūsdienās atvieglo dzīvi, un mēs ļoti priecājamies sniegt šo pakalpojumu saviem klientiem. Mēs ļoti ceram, ka IT uzņēmumi turpinās attīstīt risinājumu un paplašinās tā funkcionalitāti. No tehniskā viedokļa bankas karšu izsniegšana Pat mikroshēmas mikroshēmai nav šķēršļu, taču, lai to panāktu, tai jāsadarbojas ar finanšu institūcijām un valsts institūcijām.

LASI VĒL :  Ir stājušās spēkā ļoti būtiskas izmaiņas attiecībā uz Latvijas cīņu pret koronavīrusu un analīžu veikšanu

Avots

loading...