5 veidi, kā Jūs bojājat savu dzīvi, to pat nepamanot

1. Izvēloties neīsto dzīves pavadoni

Cilvēki ir diezgan apsēsti ar otrās pusītes atrašanu, nereti tādējādi «iegrābjoties». Ticiet, nekas slikts nenotiks, ja kādu laiku pabūsiet vieni! Daudz vērtīgāk ir pavadīt laiku pašam ar sevi, noskaidrojot savas patiesām vēlmes un dzīves mērķus, nekā tērēt laiku attiecībās, kas nekur neved. Jūs attīstīsieties, sapratīsiet, kas jūs iedvesmo, iemācīties pārvaldīt savas vēlmes un vajadzības, kas savukārt nākamās attiecības padarīs īstākas un vērtīgākas. Bēgšana no vientulības, ielaižoties attiecībās ar neīstajiem cilvēkiem, parasti rezultējas tikai vēl lielākā vientulībā.

2. Paciešot visu, kas ar jums notiek

Dienas beigās vajadzētu priecāties jau par faktu vien, ka esat dzīvi. Kad jūs samierināties ar kaut ko mazāk, nekā sākotnēji rēķinājāties, jūs nogalināt iedvesmu, kas mīt jūsos. Jūs mānāt gan sevi, gan savu snaudošo potenciālu. Iestājieties par savām vēlmēm un vajadzībām, nenoniecinot savas prasmes un talantus. Sāciet kaut vai ar mazumiņu, un jūs būsiet pārsteigti, ka tādējādi ir iespējams ietekmēt savas dzīves kvalitāti jau tagad!

3. Ļaujot pagātnei pār sevi valdīt

Ikviena dzīvē ir notikumi, kuri neatgriezeniski ietekmē mūsu personību – salauzta sirds, vilšanās un kritieni. Daži no šiem notikumiem vienmēr paliks mūsu apziņā, tāpat kā nevarēsiet aizmirst konkrētus jums veltītus vārdus. Taču jūs varat izvēlēties neļaut negatīvajai pieredzei ietekmēt jūsu pašvērtējumu. Nepalaidiet garām savu šodienas iespēju tikai tāpēc, ka pirms pieciem gadiem nobaidījāties pieņemt, piemēram, karjeras izaicinājumu, jo kāds jums iestāstīja, ka neesat tam vēl gatavi. Neatsakieties no jaunas mīlestības tikai tāpēc, ka jūsu iepriekšējais partneris jūs pameta, jo neuzskatīja par gana labu esam. Tas ir cikls, kas nemitīgi atkārtosies, ja nepielieksiet tam punktu. Pieņemiet apzinātu lēmumu un turpmāk veiciet tikai apzinātus soļus!

4. Salīdzinot sevi ar apkārtējiem

Sekotāju skaits sociālajos tīklos un laiku skaits nekādā ziņā neietekmē mūsu vērību kā cilvēkiem. Cipars mūsu bankas kontā nemaina mūsu intelekta līmeni, ne arīdzan laimes sajūtu. Mēs nemitīgi cenšamies panākt citus, darīt to, kas patīk pārējiem, taču dienas beigās saprotam, ka esam aizmirsuši paši par sevi. Mūsu uzdevums ir būt pašiem, jo tikai tādā veidā mēs varam pasaulei sniegt ko jaunu un unikālu. Cenšoties būt tādiem kā pārējie, mēs liedzam sev iespēju spīdēt pašiem tikai sev vien raksturīgajā mirdzumā!

5. Neizpaužot savas emocijas un jūtas

Mēs baidāmies pateikt ko lieku, pa īstam kādam pieķerties un atzīties siltās jūtās. Ziniet, ka rūpes par kādu ir pilnīgi normāla un cilvēcīga «padarīšana». Kad mēs izpaužam savas jūtas, mēs kļūstam neaizsargātāki, jā, taču par to nav jākaunas. Atklāšanās citiem ir maģiska, tikai tādā veidā ir iespējams iegūt patiesu kopības un nozīmības sajūtu. Tam ir nepieciešama diezgan liela drosme un vīrišķība, taču tas būs tā vērts. Beigās jūs būsiet tikai ieguvēji, jo uzzināsiet daudz jauna gan par sevi, gan cilvēkiem sev apkārt!

loading...