Atklātībā nonāk kāds nepatīkams pārsteigums par lielāko daļu deputātu…

Vai vari iedomāties, ka ej uz darbu saņem milzīgu algu, Saeimas pārstāvju standarta alga ir 2963 Eiro, bet tu pēkšņi neierodies darbā vai neizdari lietu, kas ietilpst tavos darba pienākumos, bet vienalga saņem palielu piemaksu? Domājat, ka tas ir joks? Nē… Tāda ir realitāte daudziem Saeimas deputātiem un lielākā daļā cilvēku to nemaz nezināja to, ka lielākā daļa tik tiešām saņem papildu piemaksas. Tas pats pilnībā attiecas uz Saeimas komisiju un apakškomisiju priekšsēdētājiem. Kā arī uz sekretāru un komitejas priekšsēdētāju pat ja “Netīšām” izlaiž komitejas vai apakškomitejas sēdi un neirodas darbā.

Jāpiebilst, ka Saeimas pārstāvja galvenā atbildība ir likumdošanas darbs. Lai to tiešām darītu, deputātiem ir jāpiedalās Saeimas plenārsēdēs, kā arī jāpiedalās komisijas  komiteju darbos. Nedrīkst aizmirst arī to, ka absolūti visiem tautas vēlētajiem pārstāvjiem ir jāpiedalās Saeimas plenārsēdēs.

Bet īpašas komiteju un apakškomiteju sanāksmēs ir jāpiedalās tikai tur strādājošajiem pārstāvjiem, kas arī iekļauj zināmu loku deputātu. Saeimas Kārtības Rullis paredz, ka deputāts var zaudēt 20% no algas, ja notiek nepamatota kavēšana. Zināmu piemēru var paņemt tikai no 2018. gada, kur Ilmārs latkovsks un Arvīds Platpers zaudēju šos 20% no savas algas.

Pats aktuālākais jautājums ir par to, vai Saeimas komitejas un apakškomisijas iecelšanas priekš pabalstu saņemšanas ir godpratīga rīcība? Jāņem vērā fakts, ka viņu algas jau tā ir milzīgas, taču saņemt vēl piemaksas, kuras nepienāktos ir vienkārši zem katras kritikas…

Lasi vēl : Kariņš Paziņojis, ka Ierobežojumi turpināsies būs arī pēc 9. Jūnija

loading...