Kariņš Paziņojis, ka Ierobežojumi turpināsies būs arī pēc 9. Jūnija

Pēc īpašās valdības ceturtdienas sanāksmes premjerministrs Jrišjaninis Kariņš (JV) žurnālistiem sacīja, ka Covid-19 pandēmijas radītie ierobežojumi sakarā ar ārkārtas situācijas atcelšanu 9. jūnijā Relaksācija būs atkarīga no cilvēku sociālās attieksmes, un nekas cits. Šodien Ministru kabinets atbalsta Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību, kas nodrošina tiesisko regulējumu pēc ārkārtas situācijas Latvijā atcelšanas.

Likumprojekts paredz, ka pēc ārkārtas situācijas 9.jūnijā valdība varēs elastīgāk reaģēt uz Covid-19 ietekmes samazināšanu, taču Karišs sacīja, ka zināmi ierobežojumi saglabāsies. Karish norādīja, ka, ņemot vērā epidemiologu ieteikumus, pēc 9. jūnija valsts joprojām tiks ierobežota. Par atsevišķu ierobežojumu atcelšanu tiks lemts vēlāk, un premjerministrs piebilda, ka tiks panākta vienošanās ar Lietuvu un Igauniju.

Karišs sacīja: “Ja mēs rīkosimies atbildīgi, tad pēc 9. jūnija mēs varēsim pakāpeniski atvērt ekonomiku un atjaunot vairāk dzīvi jaunai ikdienas dzīvei un kārtībai.” Līdz šim Covid-19 izplatība Latvijā tika kontrolēta, tāpēc valdība šodien pieņēma divus likumprojektus, un paredzams, ka ārkārtas situācija beigsies 9.jūnijā, vienlaikus saglabājot valdības nepieciešamību cīnīties ar Covid-19. Otrais likums prasa uzņēmumiem un sabiedrībai, kas cieta zaudējumus Covid-19 pandēmijas dēļ, turpināt sniegt valsts palīdzību.

Lasi vēl : Beidzot ir ticis paziņots īstais Jutas Strīķes nāves iemesls

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) ceturtdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka viņš apturēs dīkstāves pabalsta izmaksu pēc 30. jūnija. Tiks ieviests darbinieku pārkvalifikācijas plāns. Finanšu ministrs paziņoja, ka tas nodrošinās divus citus atbalsta instrumentus dīkstāves pabalstu aizstāšanai. Pirmais ir atbalstīt uzņēmumus ar augstu pievienoto vērtību, tas ir, valsts subsidēs cilvēkus, kuri strādā šajos uzņēmumos. Tomēr nav skaidrs, kad un cik lielā mērā atbalstu var sniegt.

Otrais atbalsta plāns ir ieviest “masveida pārkvalifikācijas plānu” darbiniekiem, kuri nevarēs atgriezties darbā pēc 30. jūnija. Reirs piebilda, ka dažas nozares jau zināja, ka nespēs atsākt darbību. Pārkvalifikācijas programma tiks īstenota sadarbībā ar augstākās izglītības iestādēm un neizslēdz iespēju programmas dalībniekiem saņemt stipendijas. Saskaņā ar ziņojumiem, īpašā situācija ir saistīta ar Covid-19 izplatību Latvijā līdz 9. jūnijam.

Lasi vēl : Beidzot ir ticis paziņots īstais Jutas Strīķes nāves iemesls

Avots

loading...