Beidzot paziņo par pilnīgi jaunu naudas atbalstu iedzīvotājiem! Tiek paziņots, kuri to saņems un kuri nē!

Šobrīd pavisam noteikti ir jāņem vērā tieši tas, ka jau Aprīļa mēnesī beidzās visiem labi zināmais atbalsts par elektroenerģiju jeb tā lielo kāpumu. Tieši šobrīd analizējot iedzīvotāju ienākumus un vispārējo spēju samaksāt rēķinus Labklājības Ministrija noteikti ņems vēra pērnajā gadā izstrādāto mājsaimniecības relatīvo izdevumu (MRI) budžetu, kā paziņojusi pati ministrija. Svarīgi gan saprast, kas tad īsti tas ir un kādam tieši nolūkam tas ir ticis veidots. Īsumā varētu teikt, ka MRI budžets ir kopējo rādītāju kopums, kas attiecīgi ticis izstrādāts, lai varētu vērtēt esošo adekvātumu naudas izmaksām un ienākumiem. Tomēr, ko gan tas īsti nozīmēs cilvēkiem?

Kopumā runa iet par attiecīga mājokļa pabalsta piešķiršanu, kā arī valsts kopējo līdzfinansējumu konkrētām pašvaldībām. Tādā mērā Labklājības Ministrija virzīs prioritāro pasākumu sarakstam 2023. gada budžeta izstrādes procesu. Tomēr neskatoties uz to, jau patreizējā mājokļa pabalsta forumā tiek konkrēti ietverta arī garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summa vienai konkrētai mājsaimniecībai, kura tad galu galā arī ietekmēs mājokļa pavisam konkrēto pabalsta summu. Neskatoties uz to, laiks beidzot aplūkot par kādām summām tad īsi iet runa un kas tad būs šie pabalsta saņēmēji, jo visi tie nebūs un tas ir skaidrs visiem!

Tieši šī iemesla dēļ, lai vismaz kaut daļēji varētu kompensēt mājokļa pabalstu izmaksas, esošais pabalsts aprēķins notiks pavisam vienkārši. Katram aprēķina summai, kura garantē minimālo ienākuma slieksni tiks piemērots attiecīgais koeficients, kas tiks balstīts attiecīgi uz ģimenes tipu. Nošķirtajiem pensija vecuma pensionāriem un nošķirtajiem invalīdiem tiks piemēros koeficients 2,5 vai pašvaldības, ja tas būs lielāks. Ģimenēm ar pensijas vecumu vai invalīdiem tiks piemēros koeficients 2 vai pašvaldības noteiktais, ja tas būs lielāks. Savukārt minimālā garantētā ienākuma summai būs koeficients 1,5. Daudziem varbūt tas šķitīs sarežģīti, tomēr tas ir krietni vienkāršāk nekā varētu izskatīties.

Konkrētajā situācijā Veinberga jau piebilda, ka gada pirmajos trijos mēnešos uz mājokļa pabalstu varēs pretendēt krietni vairāk cilvēku, nekā tas bija 2021. gada oktobrī, novembrī un decembrī kopā. Tāpat jau laicīgi tiek ziņots, ka nākamajā apkures sezonā, diezgan droši turpināsies energoresursu cenu kāpums, tāpēc tiek ziņots, ka jāveic atbilstošas darbības ir noteikti pašlaik, jo konkrētais apkures laiks tuvojas diezgan strauji, lai gan tikai tagad būs sākusies vasara.

Koalīcija ir vienojusies arī par pensiju indeksāciju pirms termiņa, kas būs septembrī un ir mēnesi ātrā, nekā tas bija iepriekš. Tāpat LM ir sagatavojusi grozījumus likumā un konkrētais risinājums valstij izmaksāt nedaudz vairāk par 25 miljoniem Eiro. Pārējie pabalsta veidi tiks precizēti, kad tuvosies konkrētie termiņi to izpildei, bet tādi noteikti būs!

loading...