Beidzot tapis zināms vai Maijā iedzīvotāji varēs saņemt jauna tipa naudas atbalstu! Tiek paziņots noklusētais!

Jau aptuveni pirms sešiem mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā uzrunā no Saeimas sēdes skaidri izteicās, ka no Maija mēneša maznodrošinātie, kā arī pensionāri varētu saņemt kāda tipa konkrētu naudas atbalstu, kas arī šī brīža situācijā tad varētu kompensēt ļoti straujo cenu kāpumu daudzām lietām, taču ne tikai vairs elektrību. Līdz ar to, šajā saistībā ir laiks noskaidrot, vai viņa izteikumi pirms neilga laika beidzot piepildīsies vai atkal sagaidāmas kāas izmaiņas, kuras attiecināmas uz pabalstu izmaksām starp konkrētām cilvēku grupām.

Ja vēl iepriekš viņš visu kopējo situāciju skaidroja diezgan skaidri, tad pašlaik viss ir kļuvis jau daudz skaidrāks, nekā varētu domāt, jo situācija ir mainījusies krietni savādāk, nekā bija domāts iepriekš. Taču, vai tas nozīmēs, ka cilvēki vairs nevarēs sagaidīt jaunu naudas atbalstu, taču vai tas tiešām mainīs esošo situācija, kura turpina stagnēt un nekustēties uz priekšu dažādu apsvērumu dēļ? Beidzot ir atklājies, ka īstā lieta ir jau pavisam cita, kura iepriekš nemaz tik ļoti netika runāt un varētu pat teikt, ka noklusēta, tāpēc īstais laiks ķerties pie paša galvenā.

Tieši šobrīd jau ir skaidrs, ka Maijā solītie pabalsti visticamāk nemaz nebūs pieejami. Tie var nebūt ne jūnijā, jūlijā, augustā, septembrī, oktobrī un pat novembrī. Konkrēta cilvēku daļa kāda tipa atbalstu varētu saņemt decembrī, ja valdība pieņemts Labklājības ministrijas sagatavoto ideju, taču par to vēl noteikti nevajadzētu sacerēties, jo vēl precīzi tas nav zināms, kā viss ies uz priekšu arī turpmāk. Taču, ko solīja amatpersonas martā? Svarīgi ņemt vērā, ka 2022. gada 17. marta Saeimā Kariņš izteicās, ka straujās inflācijas kompensēšanai valstī ir jānodrošina mērķpabalsti tieši tām iedzīvotāju grupām, kam tas tiešām ir nepieciešams.

Viņš skaidroja, ka konkrētie mērķpabalsti varētu kaut daļēji kompensēt dzīves dārdzības pieaugumu, piemēram pensionāriem ar konkrētiem fiksētiem ienākumiem, daudzbērnu ģimenēm, kuras ir maznodrošinātas, vai ģimenēm, kuras nav turīgas un kuru ienākumi uz vienu iedzīvotāju ir zemāki nekā darba vai dzīves dārdzībā kā arī tamlīdzīgās situācijās, kur iedzīvotājiem ir grūtības ar naudu. Kariņš marta vidū izteicās, ka mērķpabalsti varētu tikt ieviesti jau no maija, kad iepriekš beidzās valdības sniegtais atbalsts iedzīvotājiem 450 miljonu Eiro apmērā, lai varētu kompensēt pamtīgi augstākas enerģijas cenas, kuras īsti nekur nekur nav pazudušas arī šodien.

Šobrīd varam tikai cerēt, ka situācija mainīsies un šie pabalsta pasākumi varētu norisināties ātrāk, nekā cerēts, taču pēc patreizējās situācijas un zināmajām situācijām, vismaz tuvakajā laikā tieši šis neesot gaidāms, tomēr jādomā, ka tas drīzumā varētu mainīties.

loading...