Superīgas Ziņas iedzīvotājiem! Jau drīzumā konkrēta cilvēku daļa varētu saņemt vēl 200 Eiro atbalstu!

Esošā laika situācijā ir jau vairāk nekā skaidrs, ka viegli nav itin nevienam, taču ar to viss nebeidzas, jo tas ir vairāk nekā pašsaprotami, ka lielākai daļai iedzīvotāju ir nepieciešams tiešām liels un efektīvs atbalsts, lai kopumā varētu stabili “noturēties virs ūdens” un nenoslīkt šajā mokošajā situācijā, tomēr arī šī brīža gadījumā viss nemaz nav tik vienkārši kā varētu likties. Tieši šī galvenā iemesla dēļ jau pašlaik tiekot veidoti dažādi atbalsta mehānismi, lai iedzīvotājiem būtu iespēja palīdzēt. Savukārt ja iepriekš konkrētie atbalsta pasākumi bija lielākoties saistīti ar milzīgajām elektrības cenu pieaugumu, tad pašlaik šie mehānismi būs saistīti jau ar pavisam citu mērķi.

Patreiz jau tā tik ļoti grūtajā laika periodā ir vairāk nekā skaidrs, ka jārēķinās ar milzīgu inflācijas pieaugumu arī turpmākā nākotnē, it īpaši degvielai un ēdienam, kā arī visam pārējam, kas ar to saistīts. Skaidrojums ir acīmredzami vienkāršs. Jo dārgāka paliek degviela, jo attiecīgi dārgāks paliek viss pārējais, jo visas globālās lietas notiek caur loģistiku, lidmašīnām, kuģiem, smagajām fūrēm un līdz ar to, ja cenas strauji aug degvielai, tad attiecīgi cenas kāpj arī visam pārējam un tas vēl nav tas skumjākais, jo priekšā ir sagaidāms vēl neprognozējams gājiens, tomēr pozitīvu rezumē drīzumā sagaidīt nevaram!

Līdz ar to, šī iemesla dēļ, ka cenu kāpums ir tik straujš un turpina kāpt, pensionāriem, kuru konkrētais pensiju apmērs šajā situācijā nemaz nepārsniedz maznodrošinātās mājsaimniecības slieksni būs pilnīgi pamatīgas un jaunas izmaiņas. Esošais skaidrojums ir saistīts dēļ esošās situācijas, kura dēļ pensionāriem varētu piešķirt tik tiešām vienreizēju 200 Eiro atbalstu, tā ziņoja Latvijas radio “krustpunktā!” Līdz ar konkrēto paziņojumu, klajā nāca arī pats Labklājības ministrs Gatis Eglītis, kurš izteicās, ka kolācijas partneriem ministrija piedāvās tik tiešām virkni ar dažādiem atbalstu mehānismiem, kuri tiks mērķēti tieši uz maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

Turpinot viņš paziņoja, ka ministrija piedāvās piešķirt vienreizēju atbalstu 200 Eiro lielumā tiem pensionāriem, kuriem esošais pensijas apmērs šobrīd nemaz nepārsniedz maznodrošinātās mājsaimniecības galveno ienākuma slieksni, kas ir ļoti svarīgi un šobrīd sastāda 436 Eiro lielumā, taču ar to viss nebeidzas, jo tas nav noteicošais lielums.

Jāatceras, ka maznodrošinātajām mājsaimniecībām konkrētos gadījumos ir noteikts maksimālais naudas apmēra slieksnis, šajā gadījumā to katra pašvaldība ir tiesīga noteikt, taču tā nevar būt augstāka par 436 Eiro pirmajai personai un ne lielāka par 305 Eiro visiem pārējiem cilvēkiem, kas atrodas vienā mājsaimniecībā.

loading...