Bricis paziņo par šonedēļ gaidāmo laiku “Labi nebūs!”

Jāpiebilst, ka pēdējās dienas Latvijā patiešām ir ļoti mitras vai pat ļoti aukstas, kas ir pilnīgi līdzīgs rudens laikam, bet vai šī situācija turpināsies tuvākajās dienās, un vai šovasar būs vēl viens karstuma vilnis ? Par jaunāko prognozi ziņo Toms Bricis.

Lai arī brīvdienas tika pavadītas nepārtrauktā lietū un spēcīgā vējā, nedēļas pirmā puse gaidāma samērā saulaina, taču pat šīs dažas dienas nav atdalāmas no vietējiem nokrišņiem, un lielākoties gaidāms salīdzinoši īss laiks. Saskaņā ar jaunākajām prognozēm tieši šajā nedēļas nogalē Latviju atkal plaši ietekmēs ļoti spēcīga lietus zona.

No otrdienas līdz ceturtdienai lietus samazināsies, un lietus līs tikai atsevišķās vietās, taču jāatceras, ka pat skaidrākajā dienā nevar iztikt bez lietus. Gaidāmas stipras lietusgāzes un pērkona negaiss, taču, neraugoties uz to, šonedēļ valdīs sauss laiks, bet karstuma viļņi nav gaidāmi, vismaz ne šonedēļ.Tas ir labas ziņas.

Nedēļas pirmajā pusē diena būs mēreni silta, maksimālā temperatūra būs no +19 līdz +25 grādiem, bet nakts būs daudz vēsāka nekā iepriekš. Tas ir īpaši pamanāms otrdien un trešdien, kad valsts lielākajā daļā temperatūra bija tikai ap +10 grādiem pēc Celsija. Pēc saullēkta trešdien gaidāms pat +6 līdz +7 grādi, kas liks sajust vēso laiku. Sagaidāms, ka naktis piekrastes rajonos būs siltākas.

Piektdien Latvijā no dienvidiem ieradīsies jauns ciklons, kas Zemgalē un Kurzemē izraisīs patiešām ilgstošu lietu. Debesis būs apmākušās visā valstī, tāpēc visā valstī kļūs vēl vēsāks-tikai aptuveni +16 līdz aptuveni +20 grādi pēcpusdienā…

Un brīvdienās gaidāms spēcīgāks dienvidu un dienvidaustrumu vējš, kas Latvijā ienesīs siltāku gaisu. Lai gan vietām līs un lietusgāzes varbūtība būs liela, spožo sauli varēsim redzēt biežāk, un sestdien temperatūra var sasniegt ap +21 līdz +26 grādiem pēc Celsija. Solījums svētdien būs vēl iespaidīgāks, jo temperatūra valsts austrumu daļā var sasniegt pat +30 grādus.

Noteikti sekojam līdzi jaunākajām laika prognozēm, lai laicīgi varētu uzzināt par gaidāmajām lietavām un pārējām gaidāmajiem apstākļiem. Kā arī neaizmirstam līdzi paņemt lietussargu, ja taisamies kaut kur doties ar kājām.

Avots

loading...