Pavisam nepatīkamas ziņas par gaidāmo piektdien un brīvdienās!

Šoreiz gan der atcerēties, ka tieši pēdējās divas nedēļas Latvijā diezgan regulāri apmeklē lietusgāzes un spēcīgi negaisi, nemaz nerunājot par vēja brāzmām un pat virpuļviesuļiem. Šoreiz gan runa ir par to, ka arī šīs nedēļas izskaņā, gaidāms salīdzinoši nepatīkams laiks, jo lietusgāzes būs gaidāmas ne tikai bieži, bet arī tik tiešām salīdzinoši daudz.

Diemžēl nepatīkamākā stāsta daļa ir par to, ka jau piektdien teju visu Latvijas teritoriju no dienvidaustrumiem sāks šķērsot ļoti plaša lietus zona, kas kā noprotams nesīs mums ilgstošas lietusgāzes un tik tiešam nepatīkamus laikapstākļus, lai gan pēdējā vasaras mēnesī gribētos, ko nedaudz labāku, tā liecina jaunākās laika prognozes.

Savukārt gaidāmā nakties paies galvenokārt bez pārlieku lieliem nokrišņiem. Pūtīs salīdzinoši lēns austrumu un ziemeļaustrumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs tik tiešām dzestra un varētu pat teikt, ka auksta, jo tā gaidāma ap +8 +10 grādi pēc celsija. Patīkamāk gan būs piekrastes zonās, kur gaidāmā nakts temperatūra var uzkāpt līdz pat +17 grādiem pēc celsija. Tāpēc ja vēlaties izbaudīt silto laiku un īpaši siltās nakti, jādodas uz piekrases zonām.

Diena sāksies saulaina Latvijas lielākajā daļā. Tikai Latgalē debesis no rīta sāks pamatīgi apmākties, un neilgi pēc tam sāks arī līt, bet vakarā lietus zona sasniegs arī Vidzemi un Zemgali, līdz ar to pastāvīgu lietu varam sagaidīt teju visā Zemgalē un Vidzemē, kas nebūs nekādas mazās lietavas, kuras pēc piecu minūšu līšanas ņems un vienkārši pāries.

Pastiprināsies austrumu un ziemeļaustrumu vējš, kas brāzmās sasniegs 11-16 metrus sekundē. Augstākā temperatūra būs  +18 .. + 23 grādi. Rīgā naktī un dienā lielākoties būs maz mākoņu, naktī debesis apmāksies un līs. Naktī lēns, brāzmām pūšot no austrumiem, un dienā ziemeļaustrumu vējš sasniedz 12-14 metrus sekundē. Zemākā temperatūra naktī ir aptuveni +12 grādu, bet augstākā dienā-aptuveni +22 grādi.

Tiem, kuri dzīvo zemākās teritorijās, noteikti vajag atcerēties par to, ka daudzviet var veidoties ūdens plūdi dēļ pārmērīgajām lietusgāzēm, līdz ar to, esiet uzmanīgi un noteikti sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm par gaidāmo laiku.

Avots

loading...