Paziņots par gaidāmo laiku otrdien – “Esiet uzmanīgi!”

Pagājušā nedēļa lielākoties pagāja lietū un vējā, un laiks tik tiešām sāka atgādināt rudeni, tomēr vai šāds laiks ir uz palikšanu vai tomēr kaut kas mainīsies? Jaunākās prognozes parāda par gaidāmo laiku otrdien, kuras var pat nedaudz iepriecināt, tomēr bez lietus vēl neiztikt!

Jau pēc pirmdienas, kas tikpat kā visā Latvijā bjia lielākoties apmākusies un salīdzinoši lietana, otrdien uzspīdēs krietni stiprāka saulīte, kura uz brīdi varēs arī sasildīt, liecina jaunākās laika prognozes, tomēr svarīgi gan atcerēties, ka arī šajā nedēļā gaidāmas lietusgāzes, lielākoties tieši nedēļas beigās, līdzīgi kā tas bija pagājušā nedēļā.

Lielākoties naktī, kā arī dienā daudzviet Latvijas centrālajā daļā gaidāms lietus, tomēr lielākoties tas būs īslaicīgs. Jāņem vērā tas, ka pagājušā nedēļas izskaņā lietus nolija krietni vairāk par normu un daudzviet bija pat applūdušas zemākās vietas, atliek tikai cerēt, ka šoreiz tā nebūt, jo spēcīgas lietusgāzes vismaz tuvākajās dienās vairs gaidāmas.

Naktī pūtīs salīdzinoši mērens dienvidrietumu, rietumu vējš. Savukārt dienā lielākoties būs gaidāmas ne tikai dievidrietumu, bet arī ziemeļrietumu vējš, kurš brīžiem pamatīgi liks sevi just, jo paliks nedaudz vēsāks. Minimālākā gaisa temperatūra naktī gaidāma ap +9 līdz +14 grādiem pēc celsija. Lielāka temperatūra gaidāma tieši piekrastes zonās – ap +17 grādiem pēc celsija. Taču dienā temperatūra lielākoties gaidāma ap +18 līdz +23 grādiem.

Rīgā naktī lietus iespējamība ir salīdzinoši maza, tomēr dienā lietusgāzes tik tiešām būs gaidāmas pat, iespējams, vairākas reizes, tomēr ne pārmērīgi ilgas, kas ir labās ziņas, jo nebūs gaidāma applūšana. Tāpat būs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, dienā tas iegriezīšies no ziemeļrietumiem. Rīgā minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma ap +12 – līdz 14 grādiem, savukārt dienā maksimālā būs aptuveni ap +20 grādiem.

Patreizējās prognozes norāda, ka šajā vasarā atkārtoti karstuma viļni visticamāk nebūs, vienīgais, ko varam sagaidīt ir nedēļas beigās – svētdien, kad temperatūra var pietuvoties ap +30 grādiem, tomēr tas ir gaidāms īslaicīgi un šajā vasarā karstuma viļni var vairs vispār nebūt, kas ir labi tiem, kuriem karstums jau ir apnicis.

Avots

loading...