Sinotpiķi nāk klajā ar nepatīkamu laika prognozi Augusta sākumam

Saskaņā ar jaunākajām Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm šajā nedēļas nogalē un nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļi galvenokārt būs atkarīgi no aktīvo ciklonu aktivitātes. Tas saistāms ar to, ka būs gaidāmi pērkona negaisi, kā arī vairāk vēja. Arī kopējais laiks varētu kļūt krietni vēsāks nekā parasti un to pamatīgi varēsim izjust uz savas ādas.

Nedēļas izskaņā – svētdien laika apstākļu noteiks jau plaša ciklonu sistēma virs Skandināvijas pussalas, nesot vasarai tik tiešām neraksturīgi spēcīgas vēja brāzmas, tā itkā būtu pienācis jau rudens. Tomēr arī tas itin nemaz nav viss, jo kas gan mūs sagaida nākamnedēļ, ja vēss laiks paliek jau pašlaik?

Patreizējās prognozes vēsta, ka Augusta pirmajā nedēļā turpināsies salīdzinoši aukstāks un lietaināks laiks, nekā tas bija iepriekš. Runājot par vidējo temperatūru, pēcpusdienās – tā vietām turēsies ap +20 grādiem, taču dažviet var būt arī krietni zemāka par +20 grādiem, līdz ar to varēsim izjust tik tiešām vēsākas vasaras dienas, kuras nav manītas jau krietnu laiku, ņemot vērā pēdējos karstuma viļņus.

Pēc esošās prognozes gan svētdien, gan pirmdien būs gaidāmas īslaicīgas lietavas, kuras var mīties kopā ar pērkona negaisiem un stiprāku vēju. Otrdien situācija jau nesaudz sāks skaidroties un daudzviet sāks uzspīdēt saulīte, ko īpaši daudz nevarēsim redzēt svētdien un pirmdien.

Laika ziņas par otro nedēļa pusi vēl ir svārstīgas, tomēr tiek ziņots, ka arī nedēļas otrajā pusē Latviju varētu sasniegt pilnīgi jauna nokrišņu zona, kas joprojām liks kārtīgi izsjust ne tikai krietni vēsāku laiku, bet arī spēcīgākas lietavas un arī vēju.

Savukārt pirmajā nedēļas pusē gaisa temperatūra dienas laikā būs ap +17 līdz +20 grādiem, kas tik tiešām liks kārtīgi atveldzēties no iepriekšējiem karstuma viļņiem. Jaunākās prognozes norāda, ka jauni karstuma viļņi, vismaz tuvākajā laikā vairs nebūt gaidāmi, līdz ar to šī vasara varētu aizritēt bez pārmērīgiem karstumiem, kas ir labas ziņas daudziem, kuriem šis pārmērīgais karstums tik tiešām jau sāka apnikt.

Avots

loading...