Lukašenko ir nācis klajā ar baisu paziņojumu visai pasaulei : “Kamēr mani nenovāksiet, citas vēlēšanas nebūs!”

Lukašenko, kā arī viņa dēls Nikolajs ieradās Minskas galvenajā kravas automašīnu rūpnīcā. Pēc īsa brīža, kad viņš sāka savu runu, lielākā daļa rūpnīcas darbinieku skaļi kliedza saukli “Ej prom!” Galvenā autovilcēju ražotne MZKT bija sapulcējušies arī citi darbinieki no pārējām rūpnīcām. BBC Krievijas ziņu dienests ziņojis, ka Lukašenko sākotnēji runājis ar speciāli atlasītu strādnieku grupu, tikai pēc tam pievērsies visiem pārējiem darbiniekiem, kas jau nebija labs žests.

“Jūs no manis nekad mūžā to nesagaidīsiet, ka es kaut ko izdaru, pakļaujoties spiedienam. Atkārtotu vēlēšanu nebūs! Tāpēc, ka nebūs nedz rūpnīcas MZKT, nedz MAZ, nedz arī belAZ. Pusgada laikā mēs iznīcināsim visu,” šādi Lukašneko brīdināja lielākos Baltkrievijas rūpnīcu uzņēmumus.

Telegram kanālā ar nosaukumu “Meduza Live” jau tika publicēts Lukašenko neliels uzstāšanās fragments. Tajā Baltkrievijas milzu līderis strādniekiem jautā : “Vai Jūs runājat par negodīgām vēlēšanām un gribētu sarīkot pavisam godīgas?”

Uzreiz saņēmi pavisam apstprinošu atbildi, viņš uzreiz turpināja : “Atbildēšu Jums uz šo vienkāršo jautājumu. Vēlēšanas ir notikušas! Kamēr mani nenogalināsiet, citu vēlēšanu nebus!” MZKT strādnieki nekavējoties pieteica streiku, pieprasot prezidenta vēlēšanus atzīt par nederīgiem un nekavējoties rīkot pilnīgi jaunas.  Zemāk redzamajā NEXTA uzfilmētajā aculiecinieku video ir redzams, kā strādnieki Lukašenko uzstāšanās laikā bļauj saukli “Ej prom”!

Pašlaik oficiāli streiku pieteikuši minerālmēslu ražotāja “Belaruskalij” visi darbinieki, kuri sākuši veidot streika komitejas un rūpnīcas administrācijai iesniedzamo prasību un tā sarakstu.

Tomēr tad Minskas traktoru rūpnīcā strādnieki uz trim stundām pameta savas darbavietas, kuras ilgāk viņi nedrīkt atstāt, lai netiktu konstatēts neattaisnots darba kavējums. Tā ziņoa Onliner.

Lai gan milzīgajā autobūves uzņēmumā BelAZ oficiāls streiks vēl nav pieteikts, aiz lielā žoga sapulcējās vairāki simti strādnieku, kuri atstājuši savas darba vietas. Nav zināms, kas norisināsies tālāk, tomēr streikti un protesti notiek katru dienu.

Avots

loading...