20 minūtes pagremdē kājas šajā šķīdumā un atbrīvo organismu no visiem toksīniem! Noderēs visai dzīvei

Pēdu un kāju veselība daudz pastāsta par cilvēku. Ja kājas ir nekoptas, tās sabojā gaitu, pasliktina stāju, kā arī noved pie noguruma. Reizēm tas pat izraisa sāpes. Šajā rakstā uzzināsi par dažādām ārstnieciskām pēdu vannām. Vanniņu veidi var būt dažādi. Tās var būt gan tonizējošas, gan ārstnieciskas, gan attīrošas un mitrinošas. Arī to pagatavošana un lietošana ir ļoti vienkārša, taču ir jāievēro daži noteikumi.
1. Kājas jāvanno pirms gulētiešanas, tas palīdzēs relaksēties un nodrošinās labu miegu.
2. Kājas jāvanno uzreiz pēc vannas sagatavošanas, kamēr tā vēl ir silta, jo tas nodrošina efektīvāku ārstēšanu.
3. Sagatavojot vannu, svarīgi sekot receptēm, jo, neievērojot proporcijas, var sabojāt ādu.
4. Pēc vannošanas kājas vari notīrīt ar pumeku, birstīti vai skrubi. Pēc tam atceries kājas noslaucīt un apsmērēt ar mitrinošu un barojošu krēmu.

Šīs relaksējošās vanniņas vari izmantot arī profilaktiskos nolūkos. Kad izvēlies piemērotākās sastāvdaļas, aplūko tos ārstnieciskās īpašības un citas īpatnības, kas var ietekmēt tavu ādu un organismu. Esi uzmanīga, ja novēro kādu alerģisku reakciju!

Mājās sagatavojamas vanniņas kājām.
1. Raupjas ādas mitrināšanai.
Lai pagatavotu šo vanniņu, tev nepieciešamas 3-4 ēdamkarotes baltā māla, kas lieliski mīkstina raupju ādu. Mālus ieber un samaisa ar karstu ūdeni, paturi tajā pēdas 20 minūtes un tad noskalo ar siltu ūdeni.

2. Pret plaisu veidošanos papēžos.
Šajai vanniņai nepieciešamas 5 ēdamkarotes kaltētu piparmētru, kumelīšu un bērzu lapu maisījuma. Aplej to ar 2-3 litriem vāroša ūdens. Pēc tam ļauj tai ievilkties 1 stundu. Pēc stundas šķīdumu nokās un vari izbaudīt savu vanniņu.

3. Vanniņa pret saaukstēšanos
Pievienojot vanniņai sinepes, pastiprināsi vanniņas sildošo efektu, tas pastiprinās asins pieplūdi un cirkulāciju pēdās. Lai to pagatavotu, nepieciešamas 2 ēdamkarotes sauso sinepju, kas jāpievieno 3 litriem karsta ūdens. Vislabākais būtu, ja ūdens temperatūra ir 38-40 grādi. Kājas vanniņā mērcē 20 – 25 minūtes. Pēc tam nosusini kājas ar sausu dvieli un uzvelc vilnas zeķes. Vanniņa nav ieteicama, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra.

4. Vanniņa pret pastiprinātu svīšanu un nepatīkamu aromātu.
Ja kājas pārmērīgi svīst vai ja tām ir nepatīkams aromāts, palīdzēt var vanniņa, kuras pagatavošanai nepieciešams 200ml ozolu mizas uzlējums, 60g jūras sāls, 5 pilieni tējas koka ēteriskā eļļa un 3 litri silta ūdeni. Vannas sastāvā esošā sāls noņems kājai tūsku.

5. Vanniņa pret kāju nogurumu.
Nogurušām kājām labi palīdz kontrasta vanniņa ar ēteriskām eļļām. Procedūra vienkārša – 10 minūtes paturi kājas karstā vanniņā, kur pievienotas eļļas, otras 10 – aukstā vanniņā. Šāda veida procedūra noņem nogurumu un uzlabo asinsriti.

6. Vanniņa pret tūsku.
Atjaunot asinsriti kājās palīdzēs etiķa vanniņa. Lai to pagatavotu, nepieciešams glāze 9% ābolu etiķa un 2 litri silta ūdens. Kājas vannojiet vismaz 20 minūtes.

Šādas vannu procedūras ieteicams veikt vismaz 3-4 reizes. Pilns procedūru kurss ilgst 10 – 15 procedūras. Pēc visa kursa iziešanas būs manāmas ievērojamas pārmaiņas.

Šāda veida vanniņas ir kā spa mājas apstākļos. Tās neizmaksā daudz, taču rada pārsteidzošu efektu.

loading...