Sievietes ieraksts Sociālajos tīklos par LIDL algām saceļ milzīgu ažiotāžu visā Latvijā

Kāds Twitter lietotājs salīdzināja Lidl veikalu pārdevēju saņemtās stundas tarifa likmes ar tām, ko saņem skolotāji pirmsskolā. Šis raksts piesaistīja daudzu komentētāju uzmanību. Ieraksta autors atklāja, ka Lidl pārdevēji saņem augstākas stundas algas nekā pedagogi, taču viņiem ir daudz lielāki pienākumi.

“Uznirst sludinājums – alga Lidlā ir 6,30€/stundā. Tikmēr PII skolotājiem algas likme atkarībā no darba dienu skaita ir 5,7-6,6€/stundā, bet ir 24 mazas galvas un dzīvības, kad jūs aizverat kases aparātu. Darbs nav beidzies, kad izslēdzat tālruni un izejat pa durvīm,” viņa rakstīja.

Vienlaikus komentāros izskanēja dažādi viedokļi – no iespējas izvēlēties darba vietu līdz tiem, kuri uzskata, ka skolotājiem un pārdevējiem Latvijā būtu jāmaksā vairāk.

“Taisnības labad jāsaka, ka pārdevēji savu algu ir pelnījuši. Bet tad atkal, dīvaini?. Nu, vienkārši bez komentāriem. Dažos amatos, kur pienākumi ir telpa un ir nepieciešama augstākā izglītība, kad paskatās uz algu, tad domā- varbūt nav vērts. “

“Ikviens ir pelnījis pienācīgu un dzīvošanai piemērotu algu. Bet tas nedarbojas.”

“Lidl nav budžeta aģentūra. Nekorekts salīdzinājums. Pat privātajos bērnudārzos algas ir lielākas.”

“Skolotāji un pārdevēji/veikalu pārdevēji ir pelnījuši atalgojumu. Skolotājiem būtu jāmaksā vairāk un lietvežiem vairāk. Beigsim mērīt, kurš ir pelnījis un kurš nē. Valstij nerūp pedagogi fakts!”

“Nezinu, vai tā var salīdzināt. Būs cilvēki, kuri labprātāk izvēlēsies strādāt Lidl, un būs skopi. Tur ir traki, te ir traki. Jo tie pircēji ir tikpat nekvalificēti kā skopi cilvēki, un atbildība gulstas uz pārdevējiem, kādu dienu nervi bija satriekti, kad viss beidzās.”

“Es nešaubos par būtisko atbildības līmeņa atšķirību starp abiem darbiem, taču šī pēdējā daļa mani tiešām atbaida. Kasieres darbs bieži vien nebeidzas, kad viņi iziet pa durvīm. Ir daudz neliešu. kuri labi prot sāpināt kasierus.”

“Tā ir brīva valsts un jūs varat strādāt, kur vien vēlaties – valsts PII, privāti vai Lidl, vai par sētnieku, vai par deputātu – ko vien vēlaties.”

Kāds ir Jūsu viedoklis par esošo situāciju un ko domājat par attiecīgu situāciju kopumā?

loading...