Kariņš nāk klajā ar svarīgu paziņojumu tautai saistībā ar vakcinēšanos

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja, ka pat mūsu sistēmā strādājošie ir nolēmuši atteikties nodrošināt lielākas BioNTech un Pfizer vakcīnu devas, pat ja ražotājs ir piegādājis vairāk nekā 800 000 vakcīnu.

Viņš par šādu rīcību pauda milzīgu sašutumu. Tas tāpēc, ka viņam konkrētais lēmums vienkārši nav saprotams. “Latvijai jau pirmajā piegājienāpiedāvāja vairāk nekā 800 000 Pfizer firmas vakcīnu, bet kāds vai kādi mūsu sistēmā strādājošie cilvēki pieņēma lēmumu pasūtīt tikai 97 500 vakcīnu.”

“Ja mēs nebūtu atteikušies, tad mums šobrīd būtu daudz, daudz vairāk vakcīnu,” izteicās Kariņš. Kariņš atzina, ka veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) ierosinātais dienests izmeklē faktu, ka, ja kāds ir jāsauc pie atbildības, tas arī tiks darīts!

“Protams, no sākuma ir jānoskaidro visi lietas apstākļi, lai gan šajā stāstā mani mulsina tikai fakts, ka šāds lēmums tika pieņemts slepeni. Jaunais veselības ministrs strādā savādāk.

Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) paziņojumu un saskaņā ar Pavļuta rīkojumu vakcīnu dienesta pārbaudes ir sāktas, pamatojoties uz Covid-19 produktu portfeļa veidošanas principiem un to, vai tas atbilst zāļu lietošanas principiem. laba vadība.

Ministrs ir uzsācis dienesta pārbaudes, lai novērtētu pieteikuma juridisko un faktisko stāvokli BioNTech-Pfizer vakcīnu ražotājam, lēmumu pieņemšanā iesaistīto institūciju un amatpersonu rīcības likumību un racionalitāti.

Kā arī pieteikšanās procesu likumu un noteikumu ievērošanai. Pārskatā tiks novērtēta arī efektivitāte un laba pārvaldība, lai nodrošinātu atbilstību Covid-19 vakcīnu produktu portfeļa izstrādes procesā.

Pavļuts atzina, ka janvārī ne visiem ārstiem būs pietiekami daudz vakcīnu pret Covid-19. Politiķis paskaidroja, ka plāns ir vakcinēt 30 000 ārstu janvārī, taču pašreizējais dzemdību grafiks rāda, ka ir pieejamas tikai 35 200 vakcīnas, kas ir pietiekami, lai vakcinētu aptuveni 17 000 cilvēku.

Toreiz ministrs atzina, ka ir grūti atbildēt uz jautājumu, kāpēc plānots vakcinēties 30 000 cilvēku, lai gan tikai aptuveni 17 000 cilvēku būtu pietiekami daudz vakcīnu.

Avots

loading...