Latvijai straujā ātrumā tuvojas spēcīga sniega vētra. Sinoptiķi brīdina par gaidāmajām sekām

Sinoptiķi brīdina, ka pirmdienas naktī un otrdienu naktī valsts austrumu un centrālajos rajonos, sākot no Sēlijas, gaidāma ļoti spēcīga snigšana. Tāpat gaidāma ļoti spēcīgas lietavas Austrumu rajonā, beidzot ar spēcīgu sniegputeni un pastiprinātām vēja brāzmām.

Nokrišņi ilgs līdz trešdienai. Sēlijā lielākajā daļā Zemgales un Vidzemes, kā arī Latgales rietumu daļā kopumā snigs 15 līdz 30 cm biez sniega kārta. Vietām uz vadiem un zariem veidosies slapjš sniegs, tāpēc, sākot ar otrdienas pēcpusdienu, var rasties koku pārrāvumi, stiepļu pārrāvumi un sastrēgumi, kā arī remontdarbi dēl lūzušiem kokiem, kas var izraisīt neparedzētus starpgadījumus, ieskaitot sastrēgumus.

Pieaugot ziemeļrietumu un ziemeļrietumu vējam, otrdien gaidāma sniega vētra Zemgales un Vidzemes dienvidrietumu-Rīgas pusē. Brāzmās ātrums apkārtnē sasniegs 11-16 metrus sekundē. Austrumu ziemeļaustrumu vējš būs mērens, tomēr arī ejot uz vakaru, vēja ātrums pamatīgi pastiprināsies.

Nav paredzams, ka nākamajā dienā Kurzemā būs stiprs lietus, taču naktī ceļi noteikti būs pamatīgi apledojuši, kas radīs pamatīgas galvassāpes lielākajai daļai auto šoferīšu, jo ceļš būs īpaši slidenāks, nekāparasti.. Zemākā temperatūra būs no +1 ..- 3 grādi, dienā gaiss būs ap 0 .. + 3 grādiem.

Sākot vēlu naktī Rīgā, gaidāma ilgstoša snigšana. Snigšana turpināsies līdz trešdienai, un kopumā var būt 20cm līdz pat 30cm sniega sega, kas būs ļoti, ļoti daudz. Galvaspilsētas ziemeļos otrdien ziemeļrietumu brāzmas palielināsies līdz 15 metriem sekundē, un temperatūra būs aptuveni nulle, kas veidot pamatīgu apledošanas kārtu uz galvenjiem ceļiem, kā rezultātā šoferiem būs jāuzmanās no melnā ledus, kas ir pats bīstamākais un biežākais cēlonis avārijām.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžus brīdinājumus valsts austrumu un centrālajā daļā, brīdinot, ka otrdien spēkā stāsies stiprs sniegs. Naktī uz otrdienu austrumu apgabalos tika ieviesti dzelteni brīdinājumi par sniegu un slapju sniegu.

Avots

loading...