“Kā Policija tā var rīkoties?” Policisti Bez autovadītājas ziņas palielina sodu par divām reizēm vairāk!

Gan jau ikvienam ir sanācis kaut reizi saņemt sodu par neatļautu parkošanās vietu, vai par ātruma pārkāpšanu, tomēr šajā situācijā viss ir izvērties pavisam nesamuki un tā rezultātā nekavējoties tika piesaistīta BezTabu komanda, kurai nācās saprast kā tas vispār tā varēja notikt? Anna no Olaines uz Jelgavu darba darīšanās devās 18. februāra pēcpusdienā. Konkrēto braucienu pārtrauc sirēnas un Anna neapzināti izdara pārkāpumu – apdzen uz gājēju pārejas.

Anna atzīst savu vainu un neiebilst pret sodu, kā tam vajadzētu būt. Stāsta, ka policiste pienākusi pie viņas, iepazīstinājusi šoferi ar soda apmēru, lūgusi parakstīties, norādījusi e-pasta adresi. Tajā vakarā Anna savā e-pastā saņēma ziņojumu par pārkāpumu un pamanīja, ka sods ir gandrīz dubultojies līdz 55 eiro. Kā gan tas vispār var būt pieļaujams, prasa Anna.

Anna, kura šofera amatā jau brauc vairāk nekā 15 gadus un sevi raksturo kā godīgu šoferi, ir tikai otro reizi, kad viņu aptur policija. Tā sieviete bijusi pārsteigta par policistu uzvedību, kas, šoferim nezinot, sodu mainīja. Sieviete skaidroja, ka policiste sākotnēji viņai teikusi, ka sods ir tikai 30 eiro, bet vēlāk, kad Anna jau bija devusies prom, sodu izsvītrojusi un pierakstījusi citu summu. Turklāt apgalvojums – “Pareizi un ticēt!” Tas radījis milzu apjukumu Annai jo kā gan tā var vispār darīt un vai tas maz ir pieļaujams?

Šoferis sodu pārsūdzēja, taču likumsargi sūdzību noraidīja. Pat zvērināts advokāts Pēteris Kušners bija pārsteigts par Annai sākotnējo sodu, jo 30 eiro par šādu pārkāpumu nevarēja izmantot. Ja policija vēlas samazināt sodu, Annai būtu bijis jāsamaksā 27,50 eiro.

Policisti nevēlējās mīkstināt šoferes sodu, jo viņa esot izdarījusi bīstamu manevra tipu. Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica pastāstīja, ka Annu sodījusī policiste kļūdījusies un piespriedusi nepareizu sodu. Šajā gadījumā viņai vajadzēja šoferim pateikt, ka summa būs lielāka. Ir notikusi tikšanās ar darbinieku, lai tas neatkārtotos, jo kā izrādās tā bijusi paša darbinieka vaina

Taču sods šoferim palika nemainīgs – 55 eiro, lai gan policija kļūdījās, izsniedzot biļeti jeb piespriesto naudas sodu.

loading...