Paziņots par gaidāmo laiku piektdien – “Būs gaidāmi negaisa postījumi un ne tikai!”

Kā jau tika ziņots iepriekš, tad nedēļas otrajā pusē un tieši nedēļas izskaņā tika solīts krietni vēsāks un lietaināks periods, kas tik tiešām piepildās. Par spīti tam, jāņem vērā, ka prognozes tik tiešām realizējas un gaidāmais laiks piektdien pavisam noteikti nebūs iepriecinošs, jo gaidāmi pat postījumi dēļ stiprajām vēja brāzmām un negaisiem, tā liecina jaunākās prognozes.

Jau ceturtdien daudzivet valsts centrālajā un austrumu daļā temperatūra sasniedza līdz +27, +28 grādiem, kas bija izskanošā karstā viļņa diena, lai arī piektdiena būs nedaudz vēsāka, tā joprojām būs gana silta, jo solās būs līdz aptuveni +27 grādiem pēc celsija, tomēr tieši piektdiena gaidāma īpaši slapja, nepatīkama un ļoti vējaina, kas var radīt postījumus un ne tikai!

Tāpat jāņem vērā arī tas, ka nedēļas izskaņā Latvijā vairs nebūs siltāks par +19 līdz +25 grādiem, kas ir labas ziņas, jo tuvākajā laikā vairs nevajadzēs saskarties ar karstuma viļņiem un cerēsim, ka šajā vasarā tādu vairs nebūs, jo tie bija jau gana daudz. Naktīs temperatūra noslīdēs lap +12 līdz +17 grādiem, daudziet piekrastē būs nedaudz siltāks, ap +18 līdz +19 grādiem pēc celsija.

Katru dienu kaut daļu Latvijas šķērso lietus mākoņi, vietām būs gaidāms arī spēcīgs negaiss, bet jorpojām nokrišņi neskars pilnīgi visu valsts robežu, vairāk lietus gaidāms tieši sestdien. Tomēr svarīgi atcerēties, ka rīt gaidāms ļoti spēcīgs vējš un ja tas mīsies kopā ar negaisu, tad var tikt gaidāmi arī pat nelieli postījumi.

Arī turpmākajās dienās krietni ievērojamāk pastiprināsies dienvidrietumu vējš, kas būs ļoti brāzmains, īpaši piektdien, kad brāzmas visā Latvijas teritorijā būs gaidāmas ap 13 – 18 metriem sekundē, savukārt Vidzemē un Kurzemē jau līdz 24 metriem sekundē.

Šāds vējš var nest nelielus postījumus, galvenokārt nolaužos atseviškus koka zarus, vai arī pašus kokus, kā arī nenostiprinātas lietas, kuras vējš var paraut sev līdzi un aizpūst projām, tāpēc svarīgi jau laicīgi nostiprināt vieglākas lietas, lai pēc tam tās nav jāmeklē. Nākamās nedēļas sākumā laiks saglabāsies vēss, bet pēc 5. augusta temperatūra var atkal paaugstināties.

Avots

loading...