“Temperatūra mainīsies!” Bricis paziņo par gaidāmo laiku Augustā, patīkami nebūs!

Bricis jau ir nācis klajā ar paziņojumu par to, ka tieši karstākais laiks bija gaidāms pirmdienas un otrdien, kas tik tiešām tā arī bija, tomēr noslēgumā viņs izteicās, ka nedēļas otrā pusē paliks krietni vēsāks un arī temperatūras ziņā, to ļoti labi varēsim sākt izjust, atšķirībā no tā, kāds laiks bija iepriekš. 

Otrdien un trešdien, kopā ar karsto tveici būs sagaidāmi arī spēcīgi pērkona negaisi, vietām tas var nest tik tiešām stipras un nepatīkamas lietusgāzes, iespējama pat krusa, kā arī spēcīgi vēji. Šoreiz gan jāņem vērā tas, ka visa atlikusī nedēļa būs grasās būs salīdzinoši vēsāka un ar lielākām lietusgāzēm un negaisiem. Tomēr cik ļoti aukstāks paliks un vai lietavas tiešām būs katru dienu?

Tomēr darba nedēļas otrajā pusē negaisi turpināsies, lai gan tie būs nedaudz mazāk, kā arī vājāgi, taču arī brīvdienās Latviju šķērsos plašakas lietus zonas, kas nesīs nelielu līdz mērenu, bet salīdzinoši ilgākas lietusgāzes, nekā tas ir pašlaik.

Nedēļas iesākumā valdošie būs tieši austrumu un dienvidu vēji, bet savukārt jau no trešdienas iegriezīsies dienvidrietumu, rietumu vēji, kas būs krietni brāzmaināki un jūtamāki uz savas ādas. Piekrastē tie varēs sasniegt ap 15 līdz pat 17 metriem sekundē.

Savukārt gaisa temperatūra līdz pat trešdienai pēcpusdienās lielākoties būs ap +25 līdz +30 grādi pēc celsijas, savukārt vietām ļoti tveicīgas būs arī naktis, bet nedēļas otrajā pusē temperatūra pazemināsies un brīvdienās būs vairs tikai ap +19 līdz +24 grādiem pēc celsija, kas būs lieliska ziņa tiem, kuriem jau bija apnicis ilgstoši karstais un tveicīgais laiks.

Kā jau tika ziņots iepriekš Augusta sākums lielākoties būs salīdzinoši vēss, temperatūra lielākoties būs pat zem +20 grādiem pēc celsija. Daudz biežāk būs gaidāmas arī lietavas, vairāk gan tas būs jūtams Kurzemē un Vidzemē, mazāk valsts austrumu daļā.

Līdz ar lielajām un regulārajām lietavām lielākajā Latvijas daļā beidzot stipri samazināsies iepriekš piedzīvotais sausums. Un atliek domāts, ka šis varētu būt viens no pēdējiem karstuma viļņiem šajā vasarā.

Avots

loading...