Sinoptiķi jau laicīgi brīdina cilvēkus par gaidāmo laiku jaunnedēļ…

Kurš gan būtu domājis, ka laiks pēdējās dienās būt tik atsvaidzinoši labs un patīkams, par spīti tam, laika prognoze atkal krasi mainās un jau no svētdienas Latvijas teritorijā atkal ir izsludināts karstuma vilnis, kurš savu karstāko tveici parādīs tieši pirmdien un otrdien, tomēr jāņem vērā, ka arī svētdiena kopumā bija ļoti karsta, jo gaiss daudzviet iesila ap +28 grādiem un dažviet pat nedaudz vairāk, tomēr kas mūs sagaida jaunnedēļ?

Jāpiemin tas, ka sinoptiķi jau ir paspējuši izteikties, ka Latvijā šī gada Jūlijs var kļūt par pašu karstāko mēnesi meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Un jau no svētdiena ir sācies pilnīgi jauns karstuma vilnis, par to informē Latvijas Vides, ģeologijas un meteoroloģijas centrs.

Ar vēl vienu karstuma vilni, kas sākas svētdien, jūlijs var kļūt par karstāko mēnesi Latvijā kopš 1924. gada. Paredzams, ka nākamās darba nedēļas pirmajā pusē būs augsta temperatūra, kura sasniegs no+ 28 grādus līdz pat +32 grādiem pēc celsija, savukārt nedēļas vidū sāksies ļoti spēcīgas lietussgāzes.

Svētdien Latvijā sāks ienākt karstākas gaisa masas – dienā gaiss sakarsīs līdz 28 grādiem. Laiks nedēļas pirmajā pusē būs salīdzinoši karsts un sauss, kā arī saulains. Savukārt nākamajā nedēļā – dienas laikā gaiss sakarsīs līdz vairāk nekā 30 grādiem, un vietām tas var būt pat nedaudz augstāks, bet dažviet termometra stabiņš naktīs nenoslīdēs zem pat zem +20 grādiem. Bet kopumā šis karstuma vilnis nebūs tik ilgs un intensīvs kā pēdējais.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm nedēļas vidū no dienvidrietumiem tuvosies liela nokrišņu zona, kas nākamajās dienās izraisīs laika apstākļu izmaiņas – biežāk sagaidāmas lietavas un pat ļoti intensīvu nokrišņu parādīšanās un dažviet var būt pērkona negaiss. Atsevišķās vietās būs gaidāma arī pat krusa.

Dienā temperatūra pazemināsies par dažiem grādiem, bet naktī joprojām būs silts. Līdz nākamās nedēļas trešdienai joprojām būs spēkā brīdinājums, ka ugunsgrēka risks mežā ir augsts, līdz ar to esiet uzmanīgi un mežu tuvumā noteikti nekādā gadījumā nepīpējiet un necepiet šašliku ar atklātu liesmu.

Avots

loading...