Meteorologi paziņo nepatīkamu prognoze brīvdienām, kā arī nākamai nedēļai!

Lai arī šī nedēļa tik tiešām bija patīkama un salīdzinoši atvēsinošana, lai gan saule turpināja spīdēt, nepatīkamāka laika prognoze gaidāma brīvdienām, kā arī nākamajai nedēļai. Tas, diemžēl skaidrojams ar to, ka Latviju atkal pārņems karstuma vilnis un jāsaka atklāti, ka daudzi no pārmērīgā karstuma ir noguruši, jo visu vajag ar mēru, bet ne pārāk daudz.

Nedēļas nogales brīvdienas gaidāmas salīdzinoši siltas un sākoties svētdienai Latvijā atkal ir sagaidāms ļoti karsts un tveicīgs laiks, tā liecina pašas jaunākās meteorologu prognozes. Tomēr pats svarīgākais jautājums ir par to, vai šī karstā tveice atkal būs ilga un noturīga?

Neraugoties uz to pēdējā un salīdzinoši vēsā diena solās būs sestdiena, kur gaisa temperatūra pēcpusdienā var sasniegt +22 līdz +27 grādus pēc celsija. Tomēr pamatīgāks karstums ir gaidāms tieši svētdien, kur gaiss var iesilt līdz aptuveni +30 grādiem un karstuma vilnis atkal var sākties, ko ļoti labi uz savas ādas izjutīsim tieši nākamnedēļ.

Kur pamatīgs karstums, tur arī pamatīgi negaisi un lietusgāzes. Tieši tas sagaidāms nākamnedēl un puse no nākamās nedēļas aizvadīsim patstāvīgos negaisos un lietusgāzēs, kas gan ir salīdzinoši labi, jo pagaidām lielākajā Latvijas teritorijā valda pārmērīgs sausums un lietus šajā ziņā noteikti palīdzēs, bet jāatceras atkal otra galējība – daudziet atkal var applūst ielas un zemāk atrodamās platības, tāpēc rūpīgi būs jāseko jaunākajām prognozēm saistībā ar pērkona negaisiem.

Nākamās nedēļas sākumā iestāsies pastiprināti augsta temperatūra. Pēcpusdienās temperatūra visā Latvijā grozīsies ap +30 grādiem. Kad atsevišķos rajonos sasniegs +32 grādus, laiks būs pārsvarā saulains un salīdzinoši sauss tieši pirmajā dienā. Pirmdien un otrdien Kurzemē būs vairāk negaisu un lietavu, bet nedēļas vidū visā valstī palielināsies lietavas, kopā ar pērkoniem, kam noteikti vajadzēs sekot līdzi.

Atliek tikai cerēt, ka karstuma vilnis nākamo nedēļu neturēsies visas septiņas dienas, bet gan pusi no tā, par to pašlaik liecina tieši laika prognoze par lietavām, kas varētu likt domāt, ka šis varētu būt viens no pēdējiem karstuma viļņiem, lai gan Latvijas laikapstakļi var mainīties ik pēc pāris stundām, tāpēc nevaram zināt, kāds tieši būs augusts.

Avots

loading...