“Situācija ir ļoti kritiska! Nav zināms, cik ilgi izturēs Aizsargdambis! ” Cilvēkiem nekavējoties Jāevakuējas

Lielākā daļa noteikti jau zina situāciju, kas notiek Jēkabpilī, kur ūdens līmenis Daugavā ir pārsniedzis kritisko robežu un turpina pieaugt. Tas pārsniedzis pat paša dambja augstumu, kas ir ļoti bīstami un pagaidām nav saprotams, cik ilgi vispār dambis varēs izturēt. Tas pašlaik rada ļoti bīstamas situācijas esamību un tas ir vairāk nekā nopietni ja tas tā turpināsies. Un zinot, ka ledus turpina kust, prognozes pašlaik itin nemaz nav iepriecinošas. Laiks palūkot, ko ziņo atbildīgie dienesti.

Dienas pirmajā pusē tika paziņots, ka augsta ūdens līmeņa dēļ turpina samazināties Jēkabpils aizsargdambja nestspēja, tā sociālajos medijos informēja Jēkabpils novada pašvaldība. Jāpiebilst, ka šajā situācijā var būt vairākas notikuma gaitas, taču lielākajā daļā no tām, prognozes nav īpaši iepriecinošas. Tomēr jāsaprot, ka ir jārīkojas ātri un atbildīgie dienesti jau paziņojuši, ka tur esošiem cilvēkiem ir nekavējoties Jāevakuējas.

Ilgtermiņa augstais Daugavas ūdens līmenis negatīvi ietekmējis aizsargdambja nestspēju. Pilsētas valdība aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt situāciju un iespēju robežās evakuēties. Vietvara aicināja iedzīvotājus evakuēties no Daugavas kreisā un labā krasta pilsētas robežās, kā arī teritorijās starp Remberti un Puna muižām. Situācija esot ļoti kritiska un cilvēkiem tas ir jāsaprot, ka tie nav nekādi joki, bet ļoti nopietna situācija, kurā tikpat ļoti nopietni ir jārīkojas.

Ilgtermiņa augstais Daugavas ūdens līmenis negatīvi ietekmējis aizsargdambja nestspēju. Pilsētas valdība aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt situāciju un iespēju robežās evakuēties. Vietvara aicināja iedzīvotājus evakuēties no Daugavas kreisā un labā krasta pilsētas robežās, kā arī teritorijās starp Remberti un Puna muižām.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija liecina, ka ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sestdienas rītā sasniedza 8,92 metrus virs observatorijas nulles punkta.

Ūdens līmenis pēdējo 24 stundu laikā ir paaugstinājies par aptuveni 70 cm un ir 10 cm robežās no 1981. gada plūdu rekorda. Īsi pēc pulksten 9 ūdens līmenis paaugstinājies līdz 8,92 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, un vēsturiski augstākā ūdens līmeņa rekords šajā vietā bija 1981. gada 31. martā – 8,97 metri virs novērojuma nulles punkta. stacija.

Pilsētā turpinās aizsargdambju nostiprināšana, taču arvien vairāk pilsētas rajonu pamazām tiek nogremdēti.

loading...