CSDD ir nācis klajā ar ļoti nopietnu paziņojumu visiem autovadītājiem. Tas ietekmēs visus!

Šo ideju atzina CSDD, zvanu uz īsziņu aizliegums neskartu pasažierus, bet gan attiektos tikai uz šoferīšiem.  Daudziem ir skaidrs, ka mobilais telefons ir loti traucējošs pie stūres, par šo problēmu norādījis Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas CSDD vadītājs Andris Lukstiņš.

Vajadzētu vienoties ar mobilo sakaru operatoriem par to, lai aizliedz attiecīgajās ierīcēs izmantot zvanu un sms pakalpojumus, ja šoferis pārvietojās ar automašīnu ātrāk kā 30km/h, tā uzskata Lukstiņš.

CSDD tika noprecizēts, ka daudzās Eiropas valstīs tiek plānots par mobilo telefou ierobežošanu, atrodoties pie auto stūres. CSDD minējis, ka Zviedrijā pāris gadus atpakaļ tika izstrādāta ”Vision Zero” filozofija, kas ir paredzējusi bojāgājušo skaita ierobežošanu līdz pat nullei.

Tas tiek balstīts, ka cilvēkam nav raksturīgi uzvesties pieklājīgi un perfekti pie auto stūres. Cilvēks var kļūdīties, izdarīt nepareizus gājienus, tāpēc satiksmes sistēma jāizveido, lai šīs cilvēcīgās kļūdas nebūtu ar letālu iznākumu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...