Fakti, kas būtu jāzin bērniem

1. Pieaugušie nevar darīt to, ko grib

Mums šķita, ka pieaugušie var iet gulēt, kad vēlas, ēst, ko vēlas un pirkt, ko vēlas. Dzīve šķita netaisnīga, jo bija agri jādodas pie miera, jāizēd tukšs šķīvis un jāiztiek ar vecāku piešķirto kabatas naudu. Tagad, kad esam krietni vien paaugušies, vēlamies, kaut varētu atgriezties bērnības dienās, kad lielākās problēmas bija nobrāzti ceļgali un dusmas par to, ka nedrīkst ēst trīs saldējumus pēc kārtas.

2. Arī cilvēki kurus nevaram ciest, būs mūsu kontaktu lokā

Kad bijām jaunāki, mums bija jābūt jaukiem pret savu vecāku draugu bērniem, jādalās ar rotaļlietām un kopā jāiet laukā spēlēties. Pieaugšana šo skumjo faktu diemžēl neizmaina. Skola ir pilna ar nejaukiem bērneļiem, augstskola tāpat, piedevām nāk arī neciešami pasniedzēji, pēcāk kaitinoši darba kolēģi un priekšnieki-monstri. Nekas nemainās, tikai pieņemas spēkā! Vismaz brīvo laiku mēs vairāk vai mazāk varam pavadīt tā, kā paši vēlamies.

3. Dzīve mēdz apgriesties kājām gaisā

Kad mēs domājam, ka esam gana spēcīgi, jo mūsu dzīve ir brīva no problēmām, tieši tajā brīdī tās uzrodas. Pieaugšana nozīmē, ka vienmēr kaut kas gaida aiz stūra. Viss, ko tu vari darīt, ir skaitīt lūgšanas un būt gatavs nākotnes izaicinājumiem, neuztraucoties, ka tie varētu tevi iznīcināt.

4. Draugi var arī “uzmest”

Mums visiem ir tas viens draugs, par kuru vecāki tevi brīdināja, ka viņš nav labs. Mums visiem ir draugs, kas visnepiemērotākajā dzīves brīdī ir izrādījies nodevējs. Cilvēki tādi vienkārši ir, un tu no šādām situācijām dzīvē nespēsi izvairīties. No otras puses – tavas pieaugušā cilvēka draudzības ir daudz īstākas nekā bērnu dienu, jo, piedzīvojot dažādas vilšanās, tu iemācies «skenēt» cilvēkus, tādējādi izvairoties tikt sāpināts nākotnē.

5. Dažreiz ir vienkārši jāpakļaujas pašplūsmai

Tieši tā iemesla dēļ, ka dzīve ir bezgala neparedzama, reizēm vienīgais, ko varam darīt, ir tai ļauties. Skriešana ar pieri sienā ne pie kā laba nenoved. Ir tik daudz dažādu aspektu, kas ietekmē mūsu dzīves procesus, kurus tu nevari ietekmēt, lai arī kā censtos. Ne vienmēr viss ir tavos spēkos.

loading...