Tipiskas birokrātu kļūdas

1. Brokastu neēšana

Kamēr zinātnieki vēl strīdas, vai cilvēkiem no rītiem būtu vai nebūtu obligāti jāpaēd brokastis, skaidrs ir tas, ka rīta ēdienreize uzlādēs tevi visai dienai. Jau no paša rīta sajutīsi enerģiju un nejutīsies tik nogurusi visas dienas garumā.

2. Sejas atspiešana pret roku

Iespējams, daudzi no jums, lasot šo rakstu, ir atspieduši seju pret roku. Nedariet tā! Protams, tā ir daudz ērtāk, tomēr šāda poza nelabvēlīgi ietekmē tavu sejas ādu un higiēnu.

3. Ēšana pie darba galda

Tavām smadzenēm ir nepieciešama atpūta. Lai arī kā negribētos tam ticēt, pētījumi pierāda, ka vairāku lietu darīšana vienlaicīgi nav efektīva.

4. Izgāšanās krēslā

Slikta poza – slikta veselība? Tā tas noteikti var būt. Pētījumi pierāda, ka izgāšanās krēslā ietekmē tavu garastāvokli, tāpēc labāk apsēdies taisni, iztaisno muguru un pasmaidi!

5. Acu aiztikšana

Ko tik cilvēki nemēdz darīt ilgstoši sēžot pie galda… Arī acu rīvēšana, berzēšana vai jebkāda citāda aiztikšana var ietekmēt tavu veselību. Šādā veidā ātri vien ir iespējams tikt pie iekaisuma.

6. Sēdēšana visas dienas garumā

Daudzi eksperti uzskata, ka ilgstoša sēdēšana ir gandrīz tikpat neveselīga kā smēķēšana. Mazkustīgs dzīvesveida palielina risku saslimt ar diabētu vai kādu sirds slimību, turklāt tas pavisam noteikti ietekmē arī tavu muguru, tāpēc labāk piecelies un mazliet izkusties!

7. Nebaro biroja suni

Lai arī biroji mūsdienās ir tik mūsdienīgi, ka uz darbu iespējams sarunāt līdzi paņemt arī četrkājaino draugu, noteikti ņem vērā, ka nevajadzētu suni sabužināt vai pabarot un tad atgriezties pie datora klaviatūras. Pētījumos pierādīts, ka dzīvnieki pārnēsā baktērijas, kuras var uzņemt arī cilvēki.

8. Neņem līdzi telefonu uz labierīcībām

Vairākos pētījumos pierādīts, ka cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem mēdz ņemt līdzi telefonus pat ejot uz tualeti. Lai arī tas var būt vilinoši, šādā veidā iespējams pārnēsāt baktērijas no tualetes uz darba galdu.

9. Ja esi apslimis, labāk paliec mājās

Lai arī esi īsts darba rūķis, ņem vērā, ka došanās uz darbu ar sliktu pašsajūtu, var nopietni ietekmēt tavu veselību. Labāk vienu dienu paliec mājās, nekā pēcāk slimo divas nedēļas.

10. Kāju krustošana

Kāju sakrustošana noteikti var palīdzēt tām nesaskarties ar pretējo kaimiņu, tomēr tā sēdēt nevajadzētu pārāk ilgi. Pētījumi pierāda, ka kāju krustošana var izraisīt muguras un spranda sāpes, kā arī paaugstināt asins spiedienu.

loading...