“Gatavais cirks Rīgas Sabiedriskajā turpinās – Es vienkārši gandrīz nosmaku” Ingūna stāsta par notikušo situāciju

Vairāk nekā tūkstots cilvēki jau ir dalījušies ar Ingūnas Facebook ierakstu, kur sieviete pauž sašutumu par esošo situāciju Rīgas sabiedriskajā transportā un nosauc to par cirku. Ieraksts jau ir raisījis neskaitāmu cilvēku vārdu apmaiņu komentāros. Lūk viens no sievietes teiktajiem gabaliem : “Cirks Rīgas sabiedriskajā transportā turpinās! Es brīvdienās nokāpu no velosipēda, uzliku savu “uzpurni” un iekāpu autobusā, ievērojot visas vajadzīgās likuma prasības.”

Es braucu aptuveni vienu stundu. Gandrīz nosmaku. Viss autobuss pilns ar cilvēkiem “uzpurņos”. Cilvēki ļoti agresīvi, nosvīduši un ļoti uzvilkti. Kontrolieri pamatīgi brauc augumā par “uzpurņiem” cilvēkiem, bet paši cilvēki kontrolieriem. Maskas, kāda nu kuram. Man un vēl dažiem citiem cilvēkiem bija ar filtru, tomēr citiem jau vairākkārt lietotas vienreizējās maskas. Dažiem bija arī pasu darinātas. Iekāpjot iekšā katrs izvelk ko savu, taču ne no iepakojuma jaunu. Cilvēkiem taču nav naudas, lai pirktu katram braucienam jaunu.

Dīvaini, tacu roku dezinfekcijas līdzekļu tā arī nepamanīju, kas masku vietā būtu daudz svarīgāka un saprotamāka prasība. Cilvēki visas dienas garumā pārvietojas, spiež pogas, visam pieskaras, manīju pat vienu kundzi auduma cimdos.

Taču divu metru attāluma ievērošanu vienam no otram nemanīju, un pat nesaprotu kā tāds vispār var būt. Jā, šoferis ir pasargāts, izolēts divu metru attālumā no tautas ar norobežojuma lentu.  Izejot no loģikas principiem, sabiedriskais transports būtu jāslēdz vispār, ja jau cilvēku veselība ir tik svarīga.

Pavisam noteikti cilvēkiem saasinās sirds kaites, elpošanas ceļu infekcijas, kā arī sekas no kondicioniera, kas pūš baciļus tiesi acs gļotādā un tad vēl apskaujot nosvīdusas miesas, apsveic tās ar iespēju izslimot bronhītu, angīnu vai pat to vīrusu.

Avots

loading...