Gribi vairāk seksa?

Interesants amerikāņu zinātnieku pētījums, kurā ar aptaujas palīdzību tika noskaidrots, ka vīrieši, kuri nepalīdz savām sievām dažādos mājas darbos, nodarbojās ar seksu biežāk nekā tie, kuri palīdz.  

Vīrieši, kas uzņemas atbildību tikai par “vīrišķajām” lietām, ar seksu nodarbojās praktiski divas reizes biežāk. Šie apstākļi, kad vīrietis nenodarbojās ar sieviešu lietām, padara viņu seksuālāku – uzskata pētnieki.

Vīrieši, kuri palīdz sievām ar mājas darbiem, ar seksu nodarbojas 1,6 reizes retāk nekā tie stiprā dzimuma pārstāvji, kuri nodarbojās tikai un vienīgi ar “vīrišķajām” lietām.Tādus secinājumus izdarīja zinātnieki no Vašingtonas Universitātes. Šī pētījuma rezultāti ir nopublicēti akadēmiskajā žurnālā American Sociological Review.

Zinātnieki pētījumam izmantoja aptaujās iegūtos datus, kas norisinājās ASV no 1992. līdz 1994. gadam. Universitātes speciālisti uzskata, ka pa 20 gadiem šajā jautājuma nenotika nekādu ievērojamu izmaiņu.

Aptaujā kopumā piedalījās 4,5 tūkstoši pāru. No aptaujāto atbildēm izriet, ka vīrieši, kuri palīdz sievām, iegūst seksu retāk nekā tie, kuri nepalīdz. Tas ir tādēļ, ka notiek pienākumu dalīšanās uz “vīrišķīgo” un “sievišķīgo”. Sievietes, redzot, ka viņu vīri ir aizņemti ar savām lietām, uztver to nodarbi kā kaut ko patiesi interesantu un pievilcīgu. “Tas ietekmē seksuālo aktivitāti un, iespējams, arī seksuālās vēlmes”, stāsta Džūlija Braiensa.

 

loading...