Mājas Izklaide Interesanti raksti Gripas izplatība Latvijā joprojām turpinās milzu ātrumā! Miruši vēl pieci cilvēki. Kopā...

Gripas izplatība Latvijā joprojām turpinās milzu ātrumā! Miruši vēl pieci cilvēki. Kopā Jau 40!! Ārsti liek uzmanīties!

Latvijā joprojām izplatās gripa, pie tam – straujos ātrumos. Ja iepriekš tika ziņots par septiņiem mirušiem, tagad pie šī skaita ir nākuši klāt vēl vismaz pieci. Tomēr jaunākie ārstu ziņojumi ir secinājuši, ka gripas izplatība itkā ir mazinājusies, tai pat laikā saglabājot, joprojām lielu izplatības ātrumu.

Pagājušajā nedēļā gripas straujā izplatība esot samazinājusies no 20 – 30%. Tā pašlaik vēsts ārstu reģistrs. Gripas slimnieku skaits ir aptuveni 160 – 170 uz katriem 100’000 Latvijas iedzīvotājiem, kas itkā nav liels cipars, tai pat laikā ņemot vērā, sanāk, ka ar gripu Latvijā slimo vairāk nekā 2000 cilvēku, izplatot to tālāk.

Lielāko slimnieku skaits ir konstatēts, tieši jaunāko gadu gājuma cilvēkiem. Aptuveni 70% no visiem gripas slimajiem ir tieši bērni līdz aptuveni 15 gadu vecumam. Savukārt atlikusī daļa ir lielākoties pensionāri, kuriem jau tā ir jādzer dažādas zāles un tiekot klāt gripai, daudzi var neizturēt.

Pagājušajā nedēļā ir saņemti vēl vismaz 5 ziņojumi par to, ka cilvēki miruši no gripas un tā saistītajiem simptomiem. Tas ir milzīgs cipars ņemot vērā, ka gripas izplatība vēl nav izplatījusies tik lielos apjomos, kā iepriekš ārsti bija domājuši. Tomēr tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...