Iedzīvotājiem Beidzot Izmaksās Jaunu naudas atbalstu! Tas nebūs visiem, bet lūk, kuri to tūlīt saņems!

Jau labu laiku iepriekš Labklājības ministrija izskatīja iedzīvotāju ienākumu spējas un viņu dažādās maksāšanas iespējas. Viņi arī izvērtēja vairāku pēdējo gadu izdevumus un budžetu, lai varētu analizēt visu kopējo situāciju pašlaik. Tas sniedza pārskatu par kopējo iedzīvotāju labklājību un viņu finansiālo stāvokli, kāds tas tiešām varētu uz šo brīdi būt! Šie uzlabojumi tika izmantoti, lai pārbaudītu iedzīvotāju pašreizējo stāvokli, kā arī citus finanšu jautājumus. Šobrīd svarīgākais ir izprast situāciju un to, kā tā ietekmē iesaistītos cilvēkus. Par šo situāciju vēl ir daudz ko saprast.

Kā jau laicīgi vēstīja nra.lv 2023.gada budžeta veidošanā Labklājības ministrija plāno iekļaut vairākus jaunus pasākumus, kas ietver esošās subsīdijas mājokļiem un valsts līdzfinansējumu pašvaldībām. Turklāt budžetā plānots ieviest reālu mājokļa pabalstu forumu, kas ietekmēs ģimenes pašreizējo atbalsta apmēru pozitīvā veidā. Šīs nodaļas vadītāja minēja, ka garantētā minimālā ienākuma līmenis tiks iekļauts attiecīgā forumā. Tā ir lieliska ziņa, jo tā tiks nodrošināta, kas šobrīd ir nepieciešama daudziem iedzīvotājiem. Ir pienācis laiks paskatīties uz jaunumiem rūpīgāk!

Garantētā minimālā ienākuma slieksnis tiek noteikts atkarībā no mājsaimniecības veida. Turklāt mājsaimniecības ar zemākiem ienākumiem saņem pabalstu, kas atbilst šim slieksnim. Cilvēki, kuri dzīvo šķirti vai vieni, tiek uzskatīti par neprecētiem vai šķirtiem, ja viņi saņem pensionāra vai invalīda koeficientu 2,5, vai pašvaldības noteikto, ja tas būs augstāks. Ja vecāka gadagājuma vientuļa persona vai invalīds dzīvo viens vai atsevišķi no citiem, koeficients ir 2. Visām pārējām mājsaimniecībām, kurās ir pensijas vecuma cilvēki, koeficients ir 2, ja pašvaldības noteiktais, ja tas būs lielāks.

Veinberga jau norādīja, ka ienākumiem tiek piemērots koeficients 1,5, ja iedzīvotāju ienākumi ir zemāki par mājsaimniecībai noteikto minimālo ienākumu garantijas līmeni, kas šajā situācijā spēlēs lielu lomu ļoti daudziem iedzīvotajiem, jo tieši šis ir koeficients, kuru iegūs lielākā cilvēku daļa, tāpēc tas ir īpaši svarīgi.

Jāpiemin, ka vairāk nekā 25 miljoni Eiro jau ir tikuši atvelēti, lai tikai ātrāk notiktu pensiju indeksācijas. Tomēr ja runa iet par pārējiem pabalstiem, tad tie tiks izziņoti pavisam drīz, pirms to izmaksas, tāpēc atliek gaidīt šīs siltās ziņas no valdības.

loading...