Nupat Paziņots par Energoresursu kāpuma naudas atbalstu iedzīvotājiem! Lūk, kad cilvēkiem to sāks izmaksāt!

Mēdz teikt, ka visgrūtākais laiks mūsu iedzīvotājiem pašlaik ir tieši rudens un ziemas sezonā. Pie tam jāņem vērā, ka ir zināmi iemesli šai situācijai, jo apkure tik tiešām maksās iespaidīgus ciparus, ko grūti vispār pat aptvert.  Vairāk nekā skaidrs, ka tas ir aukstā laika dēļ, kas apgrūtina siltuma nodrošināšanu. Tādēļ ir piešķirts papildu finansējums iedzīvotāju atbalstam šajos grūtajos laikos. Tomēr teikts, ka sāpīgākais būtu laiksvēl ir priekšā, jo pati apkures sezona vēl nemaz nav sākusies. Lai gan nešķiet, ka apkures sezona ir tuvu, tā patiesībā ir tuvāk nekā gaidīts; tas ir tāpēc, ka pašreizējais aukstais rudens laiks tiek uzskatīts par labu indikatoru, lai cilvēki vēl pēdējā brīdī varētu ņemt un laicīgi sagatavoties negaidītajiem pavērsieniem.

Palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams, ir daudz vieglāk, ja esat iepazinies ar jaunākajiem šīs problēmas plāniem. Ātra rīcība ir svarīga, jo vēlaties iepazīties ar jaunākajiem plāniem, ko plāno darīt attiecīgi šajā situācija. Pirms 1. septembra Labklājības ministrija uzsāka visaptverošas labklājības sistēmas izstrādi. Viņu darbs prasa, lai viņi izstrādātu priekšlikumu; tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka septembris tiek uzskatīts par labu laiku, lai baudītu vēl pēdējo silto laiku šajā situācijā. Turklāt labā ziņa ir tā, ka atbalsts tiks sniegts; tomēr ir daži svarīgi jautājumi, kas jāuzdod.

Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš noteica, ka valsts sniegtajam atbalstam jābūt specifiskam iedzīvotājiem. Nav zināms, cik cilvēku saņems atbalstu un cik lielu atbalstu viņi saņems, taču viņš skaidri paziņoja, ka tādi būs. Papildu palīdzību varētu sniegt, izvērtējot sīkākas palīdzības kategorijas, pamatojoties uz katra iedzīvotāja saņemto naudas summu. Tas ir tas, ko viņš paziņoja kā faktu uz ko pašlaik cilvēki attiecīgi balstās.

Pie tam Labklājības ministrs ierosināja valdībai datumu labklājības atbalsta noteikšanai. Šis datums tika izvēlēts, jo tas koncentrējas uz atbalsta noteikšanu, pamatojoties uz indivīda ienākumiem, nevis demogrāfiskajiem datiem, piemēram, dzimumu, vecumu vai atrašanās vietu. Pēc šī datuma izlemšanas valdība tiksies ar uzņēmējiem, pašvaldībām un citām interešu grupām, lai apspriestu ar tām priekšlikumus. Pamatojoties uz šo aprēķinu, atbalsts tiek krasi mainīts visiem iesaistītajiem. Tas ir tāpēc, ka atbalsts ir tieši šī aprēķina rezultāts, nevis kāds cits.

Runātājs atzīst, ka ir grūti prognozēt, kas notiks pašreizējā apkures sezonā. Enerģijas cenas ir augstas un inflācija, kas apgrūtina nākotnes plānošanu. Taču tajos norādīts, ka mums ir jānosaka nepieciešamā summa no marta, aprīļa un maija. Viņi arī norāda, ka šī aplēse var mainīties citu notikumu dēļ; vajadzīgās summas palielināšana risinātu cenu pieaugumu, bet vajadzīgās summas samazināšana – cenu kritumu.

loading...