No Latvijas iedzīvotājas izkrāpj 6000 Eiro, taču policijā par viņu vien pasmejas

Decembrī Amanda atbildēja uz saraksti ar Amonu Ahmedu sociālo tīklu platformā Facebook. Vārds pa vārdam čats drīz pārgāja jau uz “WhatsApp”. Saskaņā ar programmu “Bez tabu” Ahmeds ir Īrijas pilsonis, kurš dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs. Tagad viņam Turcijā ir nelikumīgi atņemta pase, un viņam ir jāatstāj valsts.

Sieviete atklāja, ka bieži sazinājās ar vīrieti un zvanīja. Viņš to darīja, lai praktizētu savas angļu valodas zināšanas. Komunikācijas laikā abas puses apmainījās ar dažādu informāciju, tostarp ar fotogrāfijām.

Eimons Ahmeds sācis sievieti šantažēt un norādījis, ka publiski sievieti pazemos. To viņš bija iecerējis darīt, publicējot Amandas nosūtītos attēlus, kas esot profesionāli apstrādāti.

Viņš arī draudēja nodarīt pāri Amandas meitai, norādot, ka, ierodoties tur ar diviem bērniem, Amandas automašīna tiks uzspridzināta. “No marta līdz maija beigām es izspiešanas un draudu dēļ samaksāju apmēram 6000 eiro.

Izspiešana un draudi ir dažādi, un tie nosūta sarunas un fotogrāfijas. Ja nemaksāšu, apsolīja rakstīt  draugiem un kolēģiem. Kad es viņu bloķēju, viņš sāka rakstīt e-pastus, ieskaitot darba e-pastus. “E-pastā norādīts, ka, ja es nepārskaita 500 eiro, automašīna tiks uzspridzināta,” sacīja Amanda.

Amandai bija jāpērk dāvanu kartes pasaulslavenajā spēļu platformā “Steam”. Šī situācija turpinājās, līdz Amanda bloķēja vīrieti. Tas nelieti neapturēja. Viņi sāka sazināties ar Amandas vecāko meitu un rakstīja vēstules Amandas draugiem un kolēģiem.

“Zvanīju policijai, tur par mani  pasmējās un teica, ka tur neko nevarot īsti darīt. Es tomēr uzrakstīju iesniegumu. Ja policija nekavējoties pievienojas, ir iespējams iegūt plašu informāciju par šiem krāpniekiem, bet tiesībsargājošās iestādes to nedara. “- Šādu krāpnieku skaits nekur netiek atklāts, kā arī nav aprakstīts, kā to izdarīt pareizi. Nav iespējams saņemt palīdzību, “sacīja Amanda.

Andis Rinkevics, Valsts policijas Prevencijas nodaļas priekšnieks, visticamāk, izdarīs noziedzības sindikātus trešās pasaules valstīs, piemēram, Indijā. Valsts policijai nav iespējams atrast un sodīt šos cilvēkus, tā sakot, ēsmas parādīšana nepalīdzēs, jo viņi nemaz neatrodas Latvijā un to visu dara no trešām pasaules valstīm, kas visu tikai sarežģī.

Avots

loading...