Ārsts Jānis Zaržeckis: “Ja tā ciniski domā – Tiem, kas talāk nepotējas ir dabiskā atlasīte…”

Pamatīgu rezonansi internetā jau ir izraisījis RīgaTV 24 diskusiju raidījums “Preses klubs”, runājot tieši pat nepotētajiem pret vīrusi, pavisam atklātu viedokli pauda viens no Latvijā vadošajiem plastikas ķirurgiem Jānis Zaržeckis. Viņš ir vairāk nekā pārliecināts, ka izvēle saslimt ar vīrusu ir līdzvērīga kā spēlei ar krievu ruleti un tās pistoli, kurā ir ievietota tikai viena lode. 

“Ja tā baigi ciniski domā, no otras puses – tie, kas nepotējas, tur tālāk jau dabiskā atlasīte strādā…” – Zaržeckis izteicās raudījumā, kas pašlaik jau ir izraisījis milzīgu rezonansi internetā, jo tas esot teikts ļoti skarbi un tieši tagad internets burtiski muttuļo no šī ārsta izteikumiem.

Atbildot tieši uz jautājumu, kāpēc arī mediķu vidū joprojām ir tādi, kas vēl aizvien nav potējušies pret vīrusu, ārsts atbildeja, ka paši mediķi arī ir ļoti dažādi, jo visi taču nav vienādi. Ir arī tieši tādi, kuri vairāk baltās uz pierādījumu medicīnu, bet ir arī tādu, kuriem vienkārši ar savs funktieris un kurš domā, kā tad tas viss notiek.

“Es domāju, ka tā ir arī mazdūšība. Ir cilvēki, kas ir drosmīgāki. Ir tādi, kas ātri pieņem pareizus lēmumus un izdara. Bet ir tādi, kuriem pieņemt lēmumus ir milzīga problēma,” – sacīja Jānis Zaržeckis.

Viņš arī izteicās, ka visvairāk viņu tieši izbrīnot tas, ka potes darbības princips tomēr ir tik ļoti vienkārši izprotams un saprotams, bet cilvēki tik un tā, vienkārši neņem un to nedara un viņam to ir grūti saprast, kādēļ.

“Nu pumpas Tev izsitīsies, nu drebulīties Tev būs… Bet ja jau tu spēlē ruleti, kas ir saslimšana, tur ir ļoti nopietnas lietas iespējamas, kas ir plaušu ventilācija, varbūt tu būsi kapiņos, bet varbūt nekas arī nebūs, ja esi jauns un stiprs. Bet kāpēc gan vajag spēlēt to krievu ruleti?” Ķirurgs vaicāja un pateica, ka viņam ir gana daudz cilvēku patiešām, kuri pēc saslimšanas ar konkrēto vīrusu jau ir nonākuši kapiņos.

Avots

loading...