Iedzīvotājiem Beidzot Tiks izmaksāts Jauns naudas atbalsts! Tas nebūs visiem, bet lūk, kuri to tūliņ saņems!

Laiku atpakaļ Labklājības ministrija izskatīja iedzīvotāju ienākuma spējas, kā arī dažādas atmaksāšanas iespējas un visu kopējo cilvēku ienākuma fonu. Tāpat tika izvērtēts arī pēdējo gadu izdevumi un budžetu risinājumi, lai tikai varētu analizēt visu kopējo situāciju krietni plašāk patreizējā situācijā. Tas pilnībā sniedza pārskatu par iedzīvotāju kopējo Labklājību un viņu finansiālo stāvokli, kāds tas patreiz uz doto brīdi varētu arī būt. Uzlabojumi tiks izmantoti, lai pārbaudītu iedzīvotāju patreizējo stāvokli, kā arī vēl citus finanšu jautājumus. Pašlaik svarīgākais ir saprast situāciju un kā tas ietekmēs cilvēkus kopumā. 

Kā jau iepriekš laicīgi ziņoja nra.lv 2023. gada budžeta veidošanā Labklājības ministrija plānoja iekļaut vēl vairākus jaunus pasākumus, kas attiecīgi sevī iekļaut mājokļa subsīdijas un valsts līdzfinansējums pašvaldībām. Pie tam budžetā plānot arī ieviest tik tiešām spēkā esošu mājokļa pabalsta formu, kas ļoti pozitīvā veidā varētu ietekmēt ģimenes patreizējo situāciju lielākā mērā. Nodaļas vadītāja izteicās, ka tieši garantētā minimālā ienākuma līmenis tiks iekļauts šajā formā. Pašlaik tā ir ļoti laba ziņa tiem, kam nepieciešams papildus nodrošinājums. Laiks uz to visu palūkoties smalkāk!

Jāņem vērā, ka tieši garantētā minimālā ienākuma slieksnis tiks noteikts atkarībā no mājsaimniecības veida. Pie tam jāņem vērā, ka mājsaimniecības ar zemākiem ienākumiem saņems konkrētu pabalstu, kas atbildīs šīm slieksnim. Tie cilvēki, kuri dzīvo šķirti vai vai vieni, kas ir pensionāri vai invalīdi, tiks piešķirts koeficients 2,5 vai augstāks, ja to noteiks pašvaldība. Ja vecāka gada gājuma cilvēki dzīvo atsevišķi no citiem, koeficients būs 2. Savukārt visiem pārējiem būs noteiktais minimālais koeficients 1,5 vai pašvaldības, ja tas būs lielāks.

Atliek vien piebilst, ka Veinberga jau izteicās, ka ienākumiem tiek piemērots koeficients 1,5 ja iedzīvotāju ienākumi ir zemāki par mājsaimniecības noteikto minimāli slieksni, kas attiecīgi spēlēs ļoti lielu lomu daudziem cilvēkiem, jo tieši šis ir tas, ko iegūs lielākā daļa cilvēku, lai kaut cik mazāk izjustu lielo spriedzi apkures sezonā.

Vairāk nekā 25 miljoni jau tikuši atvēlēti ātrākai pensiju indeksācijai. Tomēr ja runa iet par citiem drīzumā gaidāmiem atbalstiem, tad tie tiks izziņoti neilgi pirms to izmaksāšana, taču tādi būs un jāgaida ziņas no valdības.

loading...