Ja nav pieredzes, tad jābūt labām rakstura īpašībām

Ja gadās tā, ka Jums nav darba pieredzes, bet vēlaties ļoti strādāt Jūsu izvēlētajā darbā, pārlieciniet darba devēju, ka Jums piemīt rakstura īpašības, kas vajadzīgas, lai veiktu šo darbu!

Pozitīva attieksme

Negatīvisms vienmēr piesaista negatīvu attieksmi, savukārt pozitīvisms nosaka produktīvu intervijas toni. Šāda izturēšanās liek nākamajam darba devējam ieskatīties tavā potenciālā, apsvērt  un izvērtēt vai spēsi iekļauties darba kolektīvā. Cilvēki ar patīkamu, simpātisku personību izceļas pūļa vidū.
Spēja pielāgoties videi 

Vadītāji algo cilvēkus, kuri tiem patīk, viņi izvairās no pretendentiem ar iespējamiem personības konfliktiem. Tu vari prezentēt sevi kā komandas spēlētāju ar gatavību vides maiņai, vēlmi pēc pārmaiņām, lai gūtu panākumus.

Pārliecība 

Ja tu esi par sevi pārliecināts, ikviens ievēros un pamanīs to. Ir daudz vieglāk noticēt kādam, ja tici pats sev!
Entuziasms

Entuziasms ir lipīgs. Profesionālā vidū tas aizrauj cilvēkus tev visapkārt, liek justies labi, pārliecināti par savu rīcību. Darba intervijā nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu, ja atklāsi savu personības sparu, vienlaikus liekot intervētājam justies apmierinātam ar tavu aizrautību. Tikai nepārcenties!
Nozares pārzināšana

Jomas izpratne, kurā vēlies darboties ietver gan pašreizējo tendenču un notikumu pārzināšanu, kā arī interesi par notikumu attīstību nākotnē, parādot tavu motivāciju mācīties un augt šajā jomā.

Plašs redzesloks

Ir būtiski būt daudzšķautņainam, interesēties par dažādām lietām, notikumiem un atklāt savas interešu sfēras potenciālajam darba devējam. Tas parādās tavu iekšējo inteliģenci.
Izglītība 

Tā ne vienmēr aizstāj pieredzi. Tomēr piekritīsi, ka izglītības trūkums, kandidējot uz nozīmīgu amatu, nepārzinot konkrēto sfēru, neko labu par tevi neliecinās.
Komunikācijas prasmes

Bez tām tu būsi zaudējis. Godīga, inteliģenta komunikācija liekt tev izskatīties pārliecinātai, sagatavotai un uzticamai. Komunikācijas prasmes sniedz tev iespēju „pārdot” sevi darba tirgū, ļaujot pierādīt savas spēja un rakstura kvalitātes, kuras uzskaitītas šajā sarastā.

Izskats un manieres

Āriene nenozīmē visu, tā var likt tev izskatīties vecākam, gudrākam un emocionāli nobriedušākam, tā visa ir psiholoģiskas  uztveres mentāla spēle. Daudzi cilvēki spriež pēc grāmatas pēc tās vākiem, skumji, taču ar to tev ir jārēķinās, tāpēc saglabā cieņu pret cilvēkiem, kas iespējams būs tavi nākamie darba devēji un kolēģi un vissvarīgākais, ar savu apģērbu un izturēšanās manierēm saglabā cieņu pats pret sevi.
Brīvība no aizspriedumiem, elastīgums 

Atklājot šīs īpašības tu parādi savu gatavību pielāgoties jaunai videi, uzdevumiem, kas liek tev atstāt iespaidu kā par personību, kura spēj paveikt jebkuru darbu. Tas ir viss, ko vēlas darba devējs – kādu, kas padara konkrētu darbu.

Dzīvesveida stabilitāte 

Tavas dzīves stabilitāte ļauj uzlūkot tevi kā uzticamu un stabilu potenciālo darbinieci. Mūs katra esam pelnījusi savu privāto telpu, taču padomē vai tavu sociālo tīklu saturs neatklās tavam potenciālajam darba devējam par tevi ne tās glaimojošākās lietas, jo moderno tehnoloģiju attīstība ne tikai var darboties tavā labā. Nevienam nav noslēpums, ka darba devēji mēdz ielūkoties un izpētīt šīs adreses, lai saprastu ar kādu „putnu” būs darīšana.

Apķērība un atjautība

Tas intervētājam pavēsta, ka tu spēj uzlūkot lietas un notikumus pozitīvā gaisotnē. Atjautība ir īpašība, kas ļauj rast risinājumu jebkurā situācijā.
Noteiktība

Tā ir laba mēraukla, lai skaidri izteiktu tavu apņēmību un potenciālu. Liec noprast, ka neesi dīkdienis un slaists, uzsver, ka vienmēr pabeidz iesāktās lietas, tiecies sasniegt izvirzītos mērķus.
Pieklājīga izturēšanās 

Cilvēkiem parasti ir pozitīva reakcija pret tiem, kas izrāda cieņas pilnus žestus un pieklājīgas manieres. Tas parāda tavu inteliģenci, spēju sadzīvot ar citiem cilvēkiem. Potenciālais darba devējs var iztēloties kā tu izturēsies pret klientiem un biznesa partneriem, kur neapšaubāmi būtiska pieklājība un labas manieres.
Neviltots godīgums

Esi sirsnīgs un godīgs atbildot uz darba intervijas jautājumiem. Nav nozīmes melot un piepušķot lietas, jo agrāk vai vēlāk viss nāks gaismā, nostādot tevi nepatīkamā situācijā. Sekmīgu biznesa attiecību pamatā ir uzticēšanās. Viens no veidiem, kā dot mājienu par tavu sirsnību īsā intervijā, ir pārdomāti izpaust, ka arī tu pats vēlies godīgu attieksmi no uzņēmuma vadības, kurā vēlies strādāt.

loading...