Kā nomierināt prātu!?

1. Koncentrējies uz to, ko redzi, kad aizver acis.

Vairums cilvēku, jautāti, ko viņi redz, kad aizver acis, atbildētu, ka melnu tumsu. Taču patiesībā, ja pievērs uzmanību, tu vari ieraudzīt daudz vairāk. Aizver acis un koncentrējies uz to, ko tu redzi. Vai tā tiešām ir tikai melna krāsa vai arī parādās vairāku krāsu sajaukumi, līnijas, plankumi?

Neatkarīgi no tā, ko tu redzi, tas noteikti ir kaut kas tavas uzmanības vērts un palīdzēs uz brīdi novērst prātu no juceklīgajām domām.

2. Skenē savu ķermeni.

Viena no efektīvākajām metodēm, kā nomierināt prātu, ir ķermeņa skenēšana domās. Sāc no ķermeņa augšdaļas un virzies lejup, domās aplūkojot katru ķermeņa daļu un pievēršot uzmanību tam, kā tā jūtas tajā brīdī, kad tu par to domā.

3. Esi tuvāk dabai.

Daba ir tikpat krāsaina un darbīga kā pilsēta, taču tās atstātais iespaids uz cilvēka prātu ir daudz mierinošāks. Nākamreiz, kad vēlies apklusināt savas juceklīgās domas, pavadi laiku ārpus mājām. Pat ja tu tikai sēdi uz parka soliņa un vēro zāles stiebrus vējā, daba palīdzēs tev atgūt un saglabāt iekšējo mieru.

4. Elpo.

Protams, mēs visi nepārtraukti elpojam, tas ir kaut kas tik pašsaprotams, ka par šo procesu parasti pat neaizdomājamies. Bet pamēģini pievērst uzmanību savai elpai, sajust, kā tā ieplūst degunā, plaušās un kā tā atstāj ķermeni. Apzināta elpošana ir neticami iedarbīgs paņēmiens, kā nomierināt gan prātu, gan ķermeni. Elpo dziļi un lēni.

5. Izveido sarakstu ar visu, par ko savā dzīvē jūti pateicību.

Vairums cilvēku savas dzīves pozitīvajiem aspektiem ikdienā nepievērš daudz uzmanības, uzskatot tos par pašsaprotamiem. Tā vietā prātu aizņem lielais daudzums problēmu, kas brēc pēc risinājumiem. Kad negatīvas domas apsēdušas smadzenes kā parazīti, var palīdzēt ļoti vienkāršs paņēmiens – atsaukt atmiņā visu, par ko savā dzīvē vari just pateicību. Vari veidot sarakstu prātā vai arī rakstīt uz papīra. Raksti visu, kas ienāk prātā, pat mazākās un muļķīgākās lietas. Process radīs mierīgu un priecīgu noskaņu tavā prātā.

loading...