Kā sasniegt mērķi

1) formulē to: Sākumā ir jābūt skaidram, ko grib sasniegt. Lai ietu uz mērķi un to sasniegtu, pats svarīgākais ir skaidrs formulējums – ko es gribu sasniegt? Ja tu nespēj skaidri izteikt savu mērķi, tu to tā ari nesasniegsi. Tādēļ veido sarakstu. Un atkal pārstrādā to, kad zini vēl skaidrāk. Veido mērķu sarakstu nākamajai dienai, nedēļai, mēnesim un gadam. Esi skaidrs par savām vēlmēm!

2) koncentrējies: Izvēlies mērķus, uz kuriem vēlies koncentrēties te un tagad. Nepievērs savu uzmanību pārāk daudz lietām, mērķiem vienlaikus. Vislabāko rezultātu dod tieši tas, ka tu koncentrē visu savu spēku un enerģiju vienam mērķim. Koncentrējies!

3) relaksējies: Atslābinies. Izmanto tādu relaksācijas metodi, kas ir piemērota tev un ko tu izbaudi. Dziļi ieelpo un atbrīvojies! Dažas minūtes baudi mieru. Nepievērs savu uzmanību itin nekam. Ja jūti, ka domas tavā prātā sāk klejot, netuvojies tām. Ļauj tām brīvi plūst. Brīdis, kad tu relaksējies, ir svarīgs, lai tu sajustu spēku sevī doties pretī mērķim.

4) vizualizē: Koncentrējies uz savu mērķi un vizualizē to. Tik skaidri, cik vien tu to spēj, iztēlojies, ka tas jau ir piepildīts. Iztēlojies, kāds bija ceļš pretī mērķim, kā tu to gāji un nogāji. Izjūti un izbaudi šo vizualizēšanu tā, it kā mērķis jau būtu piepildīts. Izjūti sajūtas, ko tev sniedz piepildīts mērķis.

5) priecājies: Patiesībā, tu vēl esi tikai pusceļā, lai sasniegtu savu mērķi, bet priecājies par to jau tagad. Atkal, vizualizējot jau sasniegtu mērķi. Gūsti prieku no šīs „sasniegtā mērķa” sajūtas. Vēl dažas reizes ieelpo, izelpo un jūties labi par sevi.

6) turpini..: Cilvēkam jātiecas uz mērķi. Nevajag bieži mainīt savu mērķi. Tas ir jāsaglabā skaidrs un tam ir jāiet pretī. Ja šķiet, ka ieguldītās pūles vēl joprojām neattaisnojas un tu nepiekļūsti tālāk mērķim, ko patiesi vēlējies sasniegt, atliec to uz brīdi. Atvelc elpu un, kad atkal esi gatavs, ķeries tam klāt.

loading...