Kariņš nāk klajā ar negaidītu paziņojumu un atklāj uz ko cilvēkiem jābūt gataviem nākamajās četrās nedēļās

Kā izrādās, tad viss nemaz nav tik vienkārši kā mēs varējām iedomāties. Lai gan tika teikts, ka vakcīnas un viss tiks nodrošinātas un pietiekamā daudzumā, tad tagad tas viss ir nedaudz sašķobījies, jo reālitātē visa situācija ir krasi mainījusies. Pie tam jāpiemin tas, ka esošā situācija Latvijā ir ļoti bēdīga un šāda kļūda nevarēja tikt pieļauta, taču ir. Kas tagad cilvēkus sagaida nākamās četras nedēļas?

Jau piektdien valdības konkrētajā sēdē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izteicās par to, ka ņemot vērā nelielo piegādāto vakcīnu apjomu, nākamās četras nedēļas, līdz pat aprīlim būšot ļoti liels izaicinājums un cilvēkiem ar to ir jārēķinās. Taču, kāpēc tas viss ir noticis tik neplānoti, ja sākotnēji tika teiks viss savādāk?

Viņš nopietni atzina, ka saskaņā ar visu vakcīnu piegāžu grafikiem aprīlī ir plānots tiešām kāpināt vakcinēšanas apjomus. Tomēr ņemot vērā, ka martā pieejamais vakcīnu apjoms neļaus potēt tik lielā ātrumā, cik nepieciešams, kā arī jaunā Britu Covid-19 celma izplatību, nākamās četras turpmākās nedēļas būšot tik tiešām ļoti smagas un Kariņš nebaidās to atzīt.

“Ir grūti paredzēt vakcīnu daudzumu. Pagaidām mēs esam redzējuši nelielu vakcīnu daudzumu (…). Tāpēc sagaidāms, ka līdz nākamo četru aprīļa nedēļu vakcīnu piegādei būs liels izaicinājums” , “sacīja Kariņš.

Valdības vadītājs atzina, ka šī nav bezgalīga situācija, taču tā ir ļoti sarežģīta. Tāpat viņš norādīja, ka nākamnedēļ gaidāms nopietns darbs, lai izstrādātu “ceļa karti”, lai sabiedrība zina, kur ierobežojumi tiks mīkstināti un kur ne. Viņš sacīja, ka arī citās valstīs sabiedrība jau ilgu laiku ir nogurusi un neapmierināta.

Ministru prezidents komentēja: “Sociāli psiholoģiskais spiediens ir augsts, nemaz nerunājot par ekonomiku.” Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un satiksmes ministrs Talis  valdības sēdē valdības sēdē uzsvēra nepieciešamību panākt vienošanos par rādītājiem, kas var samazināt saslimstību.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības prezidents Egils Baldzēns aicināja valdību izvērtēt iespēju palīdzēt pašvaldības sabiedriskajam transportam, lai pārvadātāji varētu nodrošināt epidemioloģiski drošu pasažieru pārvadāšanu. Pēc Kariņa teiktā, Satiksmes ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau risina šo problēmu.

Saskaņā ar ziņojumiem šodien valdība turpina pievērst uzmanību neatrisinātiem jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju ceturtdien. Ceturtdien valdībai neizdevās atrisināt visus Ministru kabineta sēdes darba kārtībā esošos jautājumus, jo Kariņam bija jāpiedalās pēcpusdienas ES līderu sanāksmē.

Avots

loading...