Šodien paziņoti jaunie ierobežojumi un izmaiņas, kas turpmāk būs obligāti jāievēro arī Tev!

Valdības pārstāvji piektdien, 26. februārī, tikās Īpašā Ministru kabineta un Krīzes vadības komitejas kopīgajā sanāksmē, un ministri lēma par jauniem ierobežojumiem un izmaiņām.  Kravu uzņēmumiem nav nepieciešams uzrādīt Covid-19 testa sertifikātu, lai iebrauktu Latvijā Līdz šim, ja uzturēšanās laiks valstī, kas nopietni apdraud sabiedrības veselību, ir ilgāks par 72 stundām vai ilgāks par uzturēšanās ilgumu Latvijā pēdējo divu nedēļu laikā, pārvadātājam testēšanai ir jāierodas valstī uz 72 stundām.

Sākot ar 15. martu, atsevišķos gadījumos var atsākt personīgo braukšanas apmācību Tiem, kuri sāka mācīties pirms pagājušā gada 20. decembra un saskaņā ar ārējo normatīvo aktu nosacījumiem, šīs prasmes var būt nepieciešamas, lai apmierinātu darba vajadzības un atjaunotu spēju apgūt īpašas prasmes klātienē.

Pplašināti dīkstāves pabalsti. Ņemot vērā ieilgušo Covid-19 krīzi, ko izraisījusi saimnieciskā darbība pret uzņēmējiem, pašnodarbinātajām personām un patentu maksātājiem, ir jāpalielina to saņēmēju skaits, kuri līdz šim ir saņēmuši ierobežotu atbalstu, taču, tā kā viņu ierobežojumi ir ierobežoti, viņi ir tiesīgi saņemt pastāvīgus pabalstus Covid-19 krīze.

453 750 eiro, lai nopirktu 250 000 maskas trūcīgajiem Valdība piektdien nolēma nopirkt 250 000 masku par cenu 453 750 eiro, lai tās izplatītu nabadzīgajiem. Šīs maskas īpaši tiks piegādātas tiem, kam piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, un tiem, kuriem ir tiesības uz nakts patversmēm vai patversmēm, mājas aprūpes pakalpojumiem, kā arī tiem, kuriem ir tiesības uz dienas aprūpes centriem, dienas aprūpes centriem . Vai arī krīzes centrs.

182 miljoni eiro tiek piešķirti, lai maksātu 500 eiro pabalstu ģimenēm. Pagājušajā piektdienā valdība nolēma piešķirt 182,08 miljonus eiro no valsts budžeta plāna ārkārtas situācijām, lai nodrošinātu, ka bērniem, kuri audzina bērnus, tiek maksāti vienreizēji atbalsta maksājumi – 500 eiro par bērnu. Ģimenes atbalsts Covid-19 krīzes gadījumā tiks izmaksāts par 364 097 bērniem, maksājot 500 eiro par bērnu. Sākot ar 1. martu, šie pakalpojumi tiks nodrošināti katram bērnam.

Valdība ir atlikusi lēmuma pieņemšanu par gaisa transportu uz un no trešās valsts caur lidostu. Šodien valdība nav apsvērusi iespēju grozīt noteikumus par epidemioloģiskiem preventīviem pasākumiem, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos.Noteikumi ir saistīti ar aizlieguma atcelšanu gaisa ceļojumiem uz un no trešām valstīm caur lidostu, taču plāns tiks caurskatīts otrdien, 2. martā.

Avots

loading...