Kariņš paziņo, ka cilvēkus nākamnedēļ sagaida daudz stingrāki ierobežojumi, nekā tika runāts iepriekš!

Patreizējā situācijā ņemot vēra to, ka Covid-19 Lielbritānijas celms izplatās daudz ātrāk, nekā domāts, ar esošajiem Latvijā ieviestajiem ierobežojumiem nemaz nepietiek. Tā uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Politiķis šī rīta intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes skaidri un gaiši uzsvēra, ka valdībai ir nepieciešams saprast to, kāds tad īsti būtu pareizākais solis, ko spert šajā esošajā situācijā.

“Mēs konstatējām, ka saslimstība Latvijā joprojām ir ļoti augsta, slimnīcas joprojām ir krīzes stāvoklī un daudzi veselības aprūpes pakalpojumi nemaz netiek sniegti, kā arī Covid-19 britu mutācija ir izplatījusies jau nu visā valsts teritorijā, kas ir vairāk nekā satraucoši,” esošo situāciju skaidroja Kariņš.

Tāpat viņš ļoti skaidri akcentēja to, ka ir nepieciešami tik strikti lēmumi, par kuriem būtu gatavs lemt viss Ministru kabinets. Pie tam sabiedrībai esot jāsaprot, ko un kāpēc īsti lemj valdība. Viņš norādīja, ka satraucoša ir tieši vīrusa britu mutācijas izplatība valstī, kas neļauj salimstības rādītājiem samazināties un krist uz leju, kā tam vajadzētu būt.

“Daudzi varbūt vēl to nesaprot, ka saslimstības lejupeja varētu būt vēl straujāka, ja nebūtu jaunā britu paveida, kas spiež šo saslimstību atkal uz augšu. Ja atceltu ierobežojumus, mēs redzētu to pašu, kas jau notika Igaunijā un Īrijā. Arī atstāt to, kā ir pašlaik, tas ir vienkārši nepietiekoši,” izteicās valdības vadītājs, paziņojot, ka valdība vērtēs to, kādi ierobežojumi ir pilnveidojami, lēmumu plānojot pieņemt jau nākamajā nedēļā.

Tomēr skaidrs ir viens, ja ierobežojumi nebūs gana stingri, tad nebūs arī pilnīgi nekāds rezultāts. Līdz ar to cilvēkiem ir jāsaprot, ka atkal var saskarties ar konkrētiem ierobežojumiem, kas daudziem nepatiks, lai gan iepriekš vēl gāja runa par to, ka kādus ierobežojumus varētu atcelt, tomēr tagad viss atkal ir pagriezies uz pavisam otru pusi.

Kariņš uzsvēra arī to, ka starpinstitucionālās koordinācijas vadības grupā, kurā strādā ne tikai Ministriju pārstāvji, bet arī zinātnieki, kā arī sociālie partneri, izstrādās iespējamos rīcības variantus, par ko tad varētu pēc tam spriest ministi. Līdz šim panākt ātrākus lēmumus esot kavējuši tieši, tik ļoti atšķirīgie ministru viedokļi, pārstāvot dažādas nozares.

Avots

loading...