Brīdina par to, ko drīkt un ko nedrīkst rakstīt maksājuma uzdevumā pārskaitot naudu

Ikdienas dzīvē personām ir ļoti svarīgi pareizi pārskaitīt līdzekļus, aizdot un ziedot, jo atkarībā no summas, maksājuma kvītī norādītā mērķa, no kura atkarīgs pārskaitījums, un no tā, vai saņēmējam ir jādeklarē, visiem jāmaksā personīgi ienākuma nodoklis. Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītāja Baltijā Anna Fišere-Kaļķe paskaidro lietas, kurām sūtītājam un maksājuma saņēmējam jāpievērš uzmanība, un īpašu uzmanību jāpievērš maksājuma uzdevuma precīzai izpildei.

“Maksājuma uzdevums ir maksātāja rīkojums samaksāt savai bankai. Vēl nesen maksājums nebija viegls uzdevums. Jums jādodas uz banku, un cilvēki to uztver ļoti nopietni. Pēdējos gados maksājumi ir kļuvuši ļoti vienkārši – vienkārši Jūs varat nosūtīt naudu ar dažiem klikšķiem, un jūs, iespējams, pat nezināt saņēmēja kontu, jo pietiek ar tālruņa numuru. Tāpēc maksāšanas nolūkos nav nekas neparasts, ja jums ir jautri, nediskrēti vai gudri norādījumi. Tomēr maksājums ir  Nopietns darījums, “sacīja Anna Fišere-Līma.

Atkarībā no maksājuma mērķa (norādīts maksājuma mērķis), kādas ir maksātāja un maksājuma saņēmēja tiesiskās attiecības, maksājuma saņēmējam var nākties maksāt IIN no noteiktas summas un pēc tam ienākumus deklarēt Nodokļu valsts pārvaldē (VID).

Ieteicams neizmantot maksājuma mērķi, lai aprakstītu nepareizu mērķi, taktu vai pat nelikumīgas darbības. Bankām ir pienākums pārbaudīt aizdomīgus darījumus, tāpēc, lai veiktu maksājumus nekavējoties, tām jānorāda pareizais maksājuma mērķis. Regulāri joki un asprātība maksājumā jums nevajadzētu traucēt. Bankas var apturēt maksājumus, noraidīt maksājumus un slēgt klientu kontus.

Katru gadu mēs varam bez ierobežojumiem pārskaitīt viens otram 1425 eiro. Tomēr šo naudu nedrīkst izmantot kā atlīdzību, piemēram, par ekonomiskiem pakalpojumiem. VID var pārbaudīt bankas klienta darījumu vēsturi, maksājuma uzdevuma izpildes veidu vai saņemto maksājumu maksājuma uzdevumā norādītajam mērķim.

Jāatceras, ka pat pēc dažiem gadiem maksājuma uzdevumu kā dokumentu joprojām var izmantot kā komerciālu pierādījumu, lai apstiprinātu, ka esat aizņēmis līdzekļus, pārskaitījis naudu noteiktam mērķim vai papildinājis citu kontu no viena konta, lai apmierinātu savu personīgo vajadzībām.

Aizdevums nerada ienākumus Piemēram, draugi piekrita piešķirt 1300 eiro lielu aizdevumu dzīvokļa remontam. No aizdevuma nav ienākumu, un nauda tiks atgriezta vēlāk, tāpēc šādiem darījumiem nav iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Tomēr, ja vēlaties iegādāties jaunu automašīnu un privātpersonas aizdevums pārsniegs 15 000 Eiro, tad par šo darījumu jāinformē arī VID.

Jebkurā gadījumā maksājuma kvītī būtu jānorāda, ka aizdotā nauda tiek izmantota automašīnas iegādei, ziņojumu var arī papildināt ar detalizētākiem datiem par modeli utt. Kad draugi atdod naudu, viņiem vajadzētu rīkoties tāpat. Maksājuma kartītē jābūt atzīmētai aizdevuma atmaksai, kurā var precīzi norādīt aizdevuma atmaksas datumu un laiku.

Avots

loading...