Grūtniece Rīgas veikalā uztaisa pamatīgu skandālu, jo viņai neesot jāvalkā maska

Šonedēļ valdība ievērojami paplašināja masku izmantošanu, nosakot, ka maskas jālieto gandrīz visās sabiedriskajās vietās. Tomēr portāls Jauns.lv norādīja, ka ne visi iedzīvotāji nopietni ievēro šīs prasības. Piemēram, grūtniece veikalā radīja pamatīgu skandālu, jo domā, ka viņai nekādā gadījumā nevajadzētu valkāt masku.

Jauns.lv pamanīja, ka iepriekš minētā grūtniece veikalā ieradās vakarā, kad tirdzniecības vietā bija daudz pircēju. Apmeklētāju skaits gandrīz sasniedza maksimāli atļauto. Grūtniece iegājusi veikalā un saņēmusi veikala darbinieku lūgumu iepirkšanās laikā izmantot masku. Tomēr gaidošā sieviete neatbildēja uz lūgumu, it kā viņa to nemaz nebūtu dzirdējusi, un devās uz veikalu.

Pēc kāda laika viņai pārmeta cita veikala darbiniece. Grūtniece nebija apmierināta ar savu atbildi, tāpēc no ārsta bija pazīmes, ka viņa nevar lietot masku. Grūtniece trešo reizi tika notiesāta pie kases, kur kasiere lūdz uzvilkt masku. Vēlāk sieviete sadusmojās un sāka skaļi kliegt, skaidrojot savu grūtniecības stāvokli un to, ka viņas ārste ir apstiprinājusi, ka viņa var iepirkties bez maskas.

Nav pirmā persona, kas nevēlas valkāt masku. Pārdevēja lūdza paskaidrot, ka cilvēki, kuri nevēlas valkāt masku vai nepareizi lietot masku, regulāri apmeklēs veikalu, tāpēc viņa ir atbildīga par maskas valkāšanu. Kad kasieris lūdza grūtnieci uzrādīt ārsta zīmi (viņai nebija atļauts valkāt masku), sieviete sāka meklēt maku.

Grūtniece pauda neapmierinātību ar prasību valkāt masku un neatrada ārsta zīmīti.  Tomēr viņa draudēja sūdzēties dažādiem uzraugiem un pārkāpa viņas tiesības, jo Priekšpēdējā mēnesī viņai ar varu tiekot likts vilkt sejas masku.

Grūtniece veikalā sacēla pamatīgu jezgu, un uz viņu jāraugās klientiem, kuri ilgi stāvējuši rindā. Jāatzīmē, ka visiem pārējiem pircējiem nav nopietnu iebildumu pret masku izmantošanu.

Arī grūtniecēm veikalā ir jāvalkā maskas Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja Jauns.lv sacīja, ka turpmāk maskas vajadzētu lietot visiem, arī bērniem, kas vecāki par 7 gadiem.

Paplašiniet masku lietošanu Jauns.lv ziņoja, ka šonedēļ stāsies spēkā ar ārkārtas gadījumiem saistīti ierobežojumi, tostarp ballīšu ierobežojumi un prasība maskas valkāt telpās. Otrdien Ministru kabinets nolēma pagarināt valstī pasludināto ārkārtas stāvokli līdz 11. janvārim, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, vienlaikus nosakot dažus ierobežojumus.

Avots

loading...