Kas notiek ar organismu, pēc vienas kolas bundžiņas izdzeršanas

Izdzerot vienu mazo, 330 mililitru kolas bundžiņu, 10 minūtēs, tavā sistēmā nonāk 10 tējkarotes cukura, kas ir vairāk, nekā pieļaujamā dienas deva.

Normālā situācijā, cilvēks pēc tāda salduma uzņemšanas sāktu vemt, bet, pateicoties fosforskābei, samazina saldo garšu, tāpēc cilvēks tik ļoti to neizjūt un ir spējīgs paturēt šķidrumu kuņģī.

Pēc 20 minūtēm:

Cukurs ir nonācis asinsritē, kur rodas insulīna eksploziju. Tava aknu atbilde uz šo ir tāda, ka tās visu pieejamo cukura daudzumu cenšas pārveidot taukos.

Pēc 40 minūtēm:

Kofeīna absorbēšanās ir beigusies un tavas acu zīlītes ir izpletušās. Tev paaugstinās asinsspiediens. Kā rezultātā tavas aknas piegādā vēl vairāk cukura tavās asinīs. Attiecīgie smadzeņu receptori tiek bloķēti, neļaujot tev sajust miegainību.

Pēc 50 minūtēm:

Organisms palielina dopamīna ražošanu, lai stimulētu baudas centrus tavās smadzenēs. Šis fiziski ir tāds pats veids, kādā darbojas heroīns.

>60 minūtes:

Kofeīns ir iedarbojies un liek tev doties biežāk uz labierīcībām. Ar to tu izvadi no sava ķermeņa kalciju, magniju un cinku, kuri bija paredzēti taviem kauliem. Tā kā cukura radītā enerģija sāk beigties, tu kļūsi viegli aizkaitināms un slābs. Ar kolu tu esi ieguvis tikai to, ka esi izskalojis lielu daļu nepieciešamo vielu no sava organisma.

loading...