Latvijas prezidents ir paziņojis svarīgus likuma grozījumus! Tas skar ikvienu Latvijā dzīvojošo

Sestdien prezidents Egils Levits paziņoja par pieciem grozījumiem normatīvajos aktos, kas saistīti ar ārkārtas situāciju, kuru valstī izraisījis Covid-19, kā arī slimības pārvarēšanu, teikts paziņojumos oficiālajā publikācijā “Latvijas Vēstnesis” papildu izdevumā “, raksta Tvnet.

Valsts prezidents ir izsludinājis grozījumus likumā par ārkārtas situāciju un ārkārtas situāciju, likumā par valsts institūciju darbību ārkārtas situācijā saistībā ar Covid-19 izplatību un grozījumus likumā par draudiem draudu novēršanai un pārvarēšanai. valstij un Covid-19 sekām.

Paziņoti arī grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kā arī grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Izmaiņas likumā par ārkārtas situāciju un ārkārtas situāciju paredz, ka Ministru kabinetam būs tiesības lemt par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu neierobežotu skaitu reižu.

Savukārt likumā “Par valsts institūciju darbību ārkārtas situācijā, kas saistīta ar Covid-19 izplatību” ir apkopotas personu un institūciju tiesības un pienākumi Covid-19 izplatības laikā. Tas nosaka valsts institūciju darbības pamatprincipus un noteiktas valsts institūciju un privātpersonu tiesības un pienākumus valsts draudu un to seku novēršanai un pārvarēšanai. Un laiks ķerties klāt sodu apmēriem, ja netiks ievērotas konkrētās prasības!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

loading...