“LIDL” veikali nākuši klajā ar pēkšņu, bet ļoti svarīgu paziņojumu pilnīgi visiem veikala apmeklētājiem

Liela daļa pavisam noteikti jau zina, ka dēļ ieviestā lokdauna ir mainījušās vairākas lietas, kuras attiecas ne tikai uz veikala darba laikiem, bet arī kopējo situāciju ar kuru mums visiem joprojām nāksies sadzīvot līdz pat 15. novembrim. Pie tam, šobrīd, vēl nav zināms, vai pēc 15. novembra viss turpināsies šādi pat, vai tomēr būs gaidāmas kādas izmaiņas, tomēr atliek cerēt uz labāko, jo 15. novemris vēl ir salīdzinoši tālu, tāpēc cilvēkiem nāksies sadzīvot ar jaunajiem ierobežojumiem un pārējiem noteikumiem. Laiks ķerties klāt, ko tad paziņoja “LDIL.”

Šobrīd vēl tikai atliek piebilst, ka šī brīža situācijā tiek ietekmēti ne tikai veikali un tirdzniecības centri, bet arī būvmateriālu un citu lielu spēlētaju veikalu, kā piemēram DEPO, kuriem šobrīd ir apstājusies visa darbība, dēļ valdības izsludinātajiem lēmumiem. Vienīgais kā viņi var strādāt ir apkalpot cilvēkus, kuri pasūtījuši preces internetā, tomēr to pat nevar salīdzināt ar to, kā tas viss bija iepriekš un cik ļoti viņiem viss tiek ietekmēts. Laiks atgriezties pie jaunākā LIDL paziņojuma un kā tas turpmāk ietekmēs arī mūs.

Lai arī veikala darba laiks šajā īpaši stingrajā ierobežojumu periodā līdz 15. novembrim ir atkal samazināts, pārtikas mazumtirgotājs “Rimi Latvija” un “Lidl Latvija” darbiniekiem šajās konkrētajā periodā darba samaksas netiks samazināts, ar šādu paziņojumu nāca klajā abu tirgotāju galvenie pārstāvji, kuri atzina, ka uztraukumam nav pamata. Ingars Rudzītis, kurš ir “Lidl Latvija” galvenais pārstāvis atzina, ka līdz ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem un specifiskajām izmaiņām veikala darba laikā Lidl veikalu darbinieku algas netiks mainītas, jo darbs tiekot pātcelts un organizēts dažādas struktūras maiņās.

“Esošajā situācijā joprojām pilnas slodzes darbinieki strādā savas 40 stundas nedēļā, savukārt nepilnas slodzes darbinieki strādā 30 stundas nedēļā. Pašlaik vienīgās izmaiņas ir maiņu grafika organizācija, lai varētu pielāgoties jaunajam veikala darba laikam,” uzsverot, ka pilnīgi visi Lidl Latvija darbinieki saņem naudu par katru savu nostrādāto minūti. Ar ļoti līdzīgu paziņojumu nāca klajā arī Rimi Latvija sabiedrisko attiecību galvenais vadītājs Juris Šleiers. Viņš sacīja, ka Rimi darbiieku algas noteikti nesamazināsies, jo tāpat kā līdz šim daudzas darbinieku maiņas sākās un beidzās dažādos laikos.

“Viņi strādā pēc elastīga darba grafika, piemēram, kad var ierasties agri no rīta un pabeigt savu maiņu jau pusdienslaikā, kā arī otrādi – no pēcpusdienas līdz pat vakaram, sacīja Šleiers.” Jau tika paziņots, ka līdz 15. novembrim mainās darba laiks veikaliem un preču tirdzniecības vietu darbību nevarēs uzsākt agrāk par 6:00 un beigt ne vēlāk kā 19:00 vakarā.

Avots

loading...