Lūk, Kas Patiesībā Notiek – Ja Kodolizmēģinājumi Nesanāk – Tā, Kā Bija Paredzēts!

Amerika ne vienmēr ir bijusi zināma kā patīkamākā valsts, it īpaši auksta kara laikā, kad tā veica savus kodolizmēģinājumus. Amerikas Savienotās Valstis neizprotami daudz kodolizmēģinājumus šajā laikā.

Un protams, ka šie izmēģinājumi nenotika uz ASV zeme, jo kāpēc gan mums iznīcināt mūsu pašu lieta, ja mēs tās varam iznīcināt kādam citam? Lielākā daļa, kur ASV izmēģināja savus kodolieročus notika pie paradīzes salas, ko sauc par “Bikini Atoll”

Šī ir daļa no Mikronēzijas salas Klusajā okeānā. Vairāk nekā 2000 gadus uz “Bikini Atoll” dzīvoja miermīlīgi salas pamatiedzīvotāji. Taču pēc Otrā pasaules kara, ASV armija lūdza visiem 167 salas iedzīvotājiem pamest salu, lai tā varētu izmantot šo vietu saviem kodolizmēģinājumiem, taču to šiem iedzīvotājiem nemaz neteica un noklusēja.

ASV norādīja, ka šī teritorija tiks izmantota par labu, lai izbeigtu pasaulē valdošos karus. Tāpēc šajā teritorijā Otrā pasaules kara laikā bija aizņemta ar japāņu karaspēku. Bikini Atola salas iedzīvotāji ticēja katram ASV vārdam, diemžēl tie visi bija meli un tālāk sāksies stāsts par skaistās Bikini Atola salas likteni.

1

“Bikini Attoll” atrodas apmēram 4000 kilometru attālumā uz rietumiem no Havaju salām.

2

Aplis, kas apvilkts attēlā ir krāteris, kas ir palicis pēc ASV kodolizmēģinājumiem.

3

ASV armija sāka evakuācijas procesu no Bikini Atolona 1946. gadā. Iedzīvotāji sapakoja savas manas, lai sagatavotos savai neskaidrajai nākotnei.  Kad salas iedzīvotāji krāmēja savas mantas, pie salas parādījās vairāk kā 242 jūras kuģu, vairāk nekā 156 gaidi kuģi. 25’000 radiācijas reģistru kontrolierīces, un vairāk nekā 5000 dzīvnieku priekš radioaktīvajiem eksperimentiem, protams arī vairāki tūkstoši militāro personu. Skaistā sala tika pārvērsta par burtisku armijas bāzi.

4

Kad visi salas iedzīvotāji tika nogādāti citur, beidzot ASV varēja sākt savu kodolieroču izmēģinājumus. No 1946. līdz 1958. gadam, ASV veica 23 kodolieroču izmēģinājumus un skaistās “Bikini Atoll” salas. Tas bija laiks, kad šeit notika viens no lielākajiem kodolsprādzieniem, kas vispār noticis. Tas bija lielāks par Nagasaki un Hirosimu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu!

loading...