Mūžībā ir devies viens no Latvijas izcilākajiem un zināmākajiem cilvēkiem…

Latviju ir pāršalkusi ļoti skumja un nepatīkama ziņa par vienu no Latvijas izcilākajiem un zināmākajiem cilvēkiem, kas Latvijas labā bija darīijis un devis tik daudz laba… Taču tagad tas viss ir pavisam savādāk, jo Latvijai ar viņu tik tiešām lepojās. Tas ir liels zaudējums ļoti daudziem, ne tikai tuviniekiem, ģimenei, bet arī paziņām, kas viņu zināja, kā arī par viņa paveiktajiem darbiem un sasniegumiem.

Diemžēl 29. jūnijā mūžībā ir aizgājis Guntis Grūtups. Jāņem vērā, ka viņš bija vadošais Latvijas PSR un arī atjaunotās Latvijas Republikas prokuratūras darbinieks, kas bija ļoti labi atpazīstams visā plašajā Latvijā, tā ziņo “Timenote.info”

Guntis Grūtups dzimis 20.09. 1934. gadā. Viņš dzima un Auga Rīgā – Pārdaugavā. Vienmēr viņš uzsvēra citiem, ka bijis pamatīgs Pārdraugavas puika. Viņš jaunībā mācījās Raiņa vakarskolā, pēc tam izglītību ieguva LVU Juridiskajā fakultātē. Pēc, kuras beigās viņš strādāja milicijā.

Vēlāk sāka strādāt Latvijas Republikas prokuratūrā, gan kā sevišķi svarīgu lietu izmeklētājs, gan arī kā īpaši svarīgs izmeklētājs. Drīz vien viņš kļuva par svarīgo lietu daļas priekšnieka vietniku, kas bija ļoti augsts amats.

Pec Neatkarības atjaunošanas viņš ilgu laiku strādāja par prokururu, kas nodarbojās ar čeikstu un neabilitācijas dažādām vitāli svarīgām lietām.

Jau pēc Neatkarības atjaunošanas viņš pārgāja darbā uz Latvijas Republikas ģenerāprokuratūru. Beigās viņš vadīja daudzas bīstamas un ļoti skaļas izmeklēšanas.

Avots

loading...