Noticis milzu pavērsiens Frīdenberga mantojuma lietā – Valtera sieva izdarīja šo!

2018. gada oktobrī mira 30 gadus vecais mūziķis un TV vadītājs Valters Frīdenbergs. Ilgu laiku Valtera mantojums nebija skaidrs, bet tagad to pēta žurnāls Kas Jauns.

Pirms dažām nedēļām “Kas Jauns” rakstīja, ka Kārlis Būmeisters jeb Kaža nopirka motociklu, kurš kādreiz bija bērnības draugam Valteram, kurš dzīvoja Pēc Frīdenberga mantojuma tiesību sadales. Vai tas nozīmē, ka tiek sadalīta arī pārējā mantojuma daļa, un beidzot ir zināmi Valtera bērnības mājas Pārdaugavā īpašnieki?

Daļa Pārdaugavas mājas joprojām pieder krustmeitai
Kopš bērna piedzimšanas Valters dzīvoja Ulmaņa laikmeta mājā Pārdaugavā. Šī divstāvu ēka piederēja Valtera vecvecākiem, katrā stāvā ir trīs istabas un divistabu dzīvokļi. Pusgadu pirms Valtera divdesmitās dzimšanas dienas viņa vecmāmiņa Elizabete Ogle mantu piešķīra mazdēlam.

Pēc četriem gadiem Valters pārdeva vienu no ēkas dzīvokļiem par gandrīz 12 000 eiro un vienā no tiem dzīvoja.

Kad Frīddenbergs nomira 2018. gadā pēc cīņas ar ļaunu slimību,sākās mantojums ap viņa mantu. Šķiet, ka neviens nezina, kur ir novietots Valtera motocikls, un šķiet, ka nav skaidrs, pie kā vērsties pēc kašķa pēdām mūziķa pelnos.

Nu, šķiet, ka Valtera pēdējās vēlēšanās viņa 1 317 kvadrātmetru lielo īpašumu sadalīja četrās daļās – viņa draudzene Kristīna Pegle, viņa draugs Mareks Berente un viņa divas meitas Estre un Renāte. Tātad, kā mantinieki rīkojas ar viņu daļām?

Kā liecina Zemesgrāmatā pieejamā informācija, tās pārdotas tiem pašiem cilvēkiem, kas jau iepriekš no Frīdenberga bija iegādājušies vienu no ēkā esošajiem dzīvokļiem. Vispirms no Mareka un Renātes viņi nopirka daļu īpašuma par 47,5 tūkstošiem eiro, pagājušajā mēnesī no savām daļām šķīrās arī Kristīne – tās pārdeva par 23,75 tūkstošiem eiro.

Tādējādi skaidrs, ka īpašums tiešām sadalīts četriem Valtera tuvākajiem cilvēkiem, un šobrīd vienīgā, kas vēl nav šķīrusies no sev atstātajām īpašuma daļām, ir mūziķa nepilnus sešus gadus vecā krustmeita Estere – Valtera brāļa Marsela meita.

Pēc pieejamiem zemesgrāmatu datiem redzams, ka Brents un dieviete Estere mantojuma apliecību saņēma pagājušā gada maijā. Valtera draudzene Kristīna (daži mūziķu radinieki un draugi viņu sauc par “pašpasludinātu līgavu”) šo sertifikātu saņēma pagājušā gada septembrī, un viņas mazmeita Renāte šo sertifikātu saņēma tikai šā gada janvārī.

Tomēr joprojām ir daudz neskaidrības par daudzām lietām un tapis zināms, ka ir ierosināta tiesvedība par Valtera Frīdenberga mantojumu, ko iesniedza Valtera līgava.

loading...